Zprávy z MSFL

26.02.2016: FK Mohelnice, nováček MSFL, získal pro jarní sezonu dvě posily ze Sigmy Olomouc. Dvacetiletý útočník Filip Žák vstřelil ve 40 utkáních v MSFL 13 branek, podzimní část sezony odehrál v Hanácké Slavii Kroměříž. Devatenáctiletý záložník Jakub Kotůlek se bude snažit rozšířit svůj počet startů z loňské sezony, kdy v dresu Zábřehu odehrál 14 utkání a vstřelil 2 branky.


23.02.2016: MFK Vyškov touží do svého jarního kádru získat levonohého obránce Tomáše Netopila. Dvaadvacetiletý hráč Hanácké Slavie Kroměříž strávil podzim v Otrokovicích a v dresu nováčka odehrál všech 16 podzimních duelů.


21.02.2016: 1. SK Prostějov přivítal ve svém kádru další posilu. Na hostování z druholigové Opavy přichází Tomáš Machálek. Pětadvacetiletý odchovanec Prostějova může nastupovat na kraji zálohy nebo na hrotu útoku.


14.02.2016: Hanácká Slavia Kroměříž získala další posilu, když ze Zlína přichází na hostování záložník Nikola Višněvský. Za uplynulé dvě sezony odehrál v juniorce Zlína 37 utkání a vstřelil 8 branek.


06.02.2016: Kádr MSK Břeclav opouští Zdeněk Šenkeřík. Zkušený ofenzivní tahoun zasáhl na podzim do 13 utkání a vstřelil 4 branky. Nyní o jeho služby stojí ve Vsetíně, který bojuje o udržení v Divizi E.


04.02.2016: Obránce Lukáš Bodeček nebude na jaře hájit barvy Prostějova v MSFL. V přípravě nepřesvědčil trenéra Františka Juru a ten se rozhodl angažmá obránce zarazit. „Mrzí mě to, ale po čtrnácti dnech bylo zřejmé, že naše naděje a reference, které jsme o hráči měli, se neodrazily v realitě,“ komentoval rozhodnutí trenér Jura pro Prostějovský večerník.


04.02.2016: Viktoria Otrokovice hledá náhradu za útočníka Jana Silného. Na jaře by se měl v dresu nováčka soutěže prosazovat Marek Vavruša a také Martin Neubert (9z./0g.). Druhý jmenovaný přichází na hostování z druholigové Opavy, přičemž podzimní část sezony strávil v Hanácké Slavii Kroměříž.


03.02.2016: FC Velké Meziříčí zahájil přípravu bez dvou hráčů. Petr Doucha přerušil ze zdravotních důvodů fotbalovou kariéru, pro nedostatek času končí také pravý obránce Zdeněk Mucha (10z. / 0g.). V mužstvu naopak zůstává Robin Demeter (16z. / 4 g.), kterého v zimě zkoušela prvoligová Jihlava, a také Petr Dolejš (16z. / 2g.), jehož Velké Meziříčí získalo na přestup.


31.01.2016: Hanácká Slavia Kroměříž získala do pro jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy velkou posilu. Poté, co Janu Silnému nevyšly námluvy s prvoligovou Jihlavou ani druholigovým Táborskem, zamířil do Slavie. Dvacetiletý útočník bude na jaře v klubu hostovat z mateřských Jankovic. Podzimní část odehrál v dresu Viktorie Otrokovice a připsal si 12 přesných tref.


31.01.2016: Letošní nováček MSFL Viktoria Otrokovice řesí problém. Důležitý a zkušený záložník Tomáš Mazouch (15z. / 3g.), který byl v klubu na hostování z Prostějova, nebude již na jaře oblékat její dres. „Ze strany mateřského klubu Prostějova měl poměrně vysoké požadavky k našemu klubu na hostování, které jsme nemohli akceptovat," vysvětlil kouč Marek Sedlák Zlínskému deníku. Nahradit by jej mohl ve středu pole Ivan Gröpl nebo Jan Moravčík. Viktoria Otrokovice tak po odchodu dvanáctigólového střelce Jana Silného přichází před jarními boji o druhého klíčového hráče.


29.01.2016: FK Mohelnice hlásí další změnu. Mužstvo opustil Martin Bzirský, který nerozšíří svou bilanci 15 odehraných zápas a 2 vstřelené branky. Šanci naopak dostanou vlastní hráči Jakub Kotůlek, Milan Šmíd a Tomáš Najman.


27.01.2016: MFK Vítkovice získaly hned dvě posily pro jarní část MSFL. Z Opavy na půlroční hostování do Ostravy míří David Mikula a František Metelka.


25.01.2016: MSK Břeclav, po podzimu poslední celek MSFL, udrží i pro jarní duely svého důležitého hráče základní sestavy. Brazilský záložník Lucas Serra De Carvalho sice uspěl na zkoušce v druholigovém polském klubu Termalica, ale jaro by měl ještě odehrát na jižní Moravě. Jistým odchozím hráčem je Ondřej Paděra, který nastupuje přípravu v divizním Hodoníně. Nejlepšímu střelci Tomáši Pospišovi (10z. / 5g.) vypršela smlouva a má namířeno do Rakouska. Z pracovních důvodů skončil také brankář Lukáš Prokop (14z. / 2 čistá konta), pokračovat nebudou ani Petr Fojtík (15z. / 0 g.), Pavel Jurčík (9z. / 0 g.) a Matheus Silveira (11z. / 0 g.). Novými tvářemi v dresu jihomoravanů jsou Tomáš Novotný z Hodonína, uzdravený obránce Jan Hloch, brankář Tomáš Lešňanský z Ružomberoku, Radim Diviš a Roman Tóth z Březí.


23.01.2016: 1. SK Prostějov ulovil zkoušenou posilu do defenzivy. Osmadvacetiletý stoper Lukáš Bodeček působil v Sigmě Olomouc, Jihlavě, Dunajské Stredě, Mostu a Viktorii Žižkov.


21.01.2016: Po nepříliš povedeném podzimu chtějí v Kroměříži vsadit na vlastní odchovance. Hostování tak bylo ukončeno Jakubu Swiechovi a Martinu Neubertovi, kteří se vrátili do Opavy, David Krška se vrací do Zbrojovky Brno a Adam Ševčík do Sigmy Olomouc. Skončil také brankář Radek Petr, který odchází do Provodova. Angažmá si hledají Ladislav Nevřala a David Steiner. O budoucnosti obránce Tomáše Matouška se jedná. Po kádrové čistce budou mít šanci prosadit se v jarních duelech zejména odchovanci Hanácké Slavie - Jakub Kašík, David Hynčica, Petr Silnica, Zdeněk Horák a Josef Ferko. Nově se do mužstva zapojili také brankář Radim Unger a útočník Adam Galetka. Z hostování v Otrokovicích se vrací obránce Petr Rajnoha a ze Zlína záložník Tomáš Strašák.


20.01.2016: HFK Olomouc zahájil přípravu na jarní část sezony MSFL. V týmu již nebudou obránci Ondřej Lysoněk (11 z./ 0 g.), Pavel Kucharčuk (14 z./ 0 g.), záložník David Hornich (6 z./ 0 g.) a útočník Štefan Danis (11 z./ 1 g.). Naopak na Hané zkouší Filipa Přikryla ze Sigmy Olomouc, Tomáše Vránu (9 z./ 0 g.) z Vyškova, Jure Srnce ze Slovinska, Davida Líbaře (1 z./ 0 g.) z Hlučína, Marko Grófa z Prievidzi, Oldřicha Kostorka ze Znojma a Gianpaola Pezzottiho z Chválkovic.


19.01.2016: Útočník FC Hlučín Dominik Kraut je na testech v polském třetiligovém klubu GKS Tychy. Šestadvacetiletý forvard nastoupil na podzim v dresu Hlučína k 15 duelům a vstřelil 12 branek.


18.01.2016: Spartak Hulín zahájil přípravu bez Svatopluka Kadlece (na podzim 6 zápasů, 0 branek). Dlouholetá opora klubu bude hrát již jen na nižší úrovni. V klubu končí také záložník Adam Hrdlička (13 z./2 g.) a obránci Andrej Labuda (15 z./1 g.), Petr Zavadil (15 z./1 g.) a Martin Vojtěšek (9 z./0 g.). Labuda zkouší své štěstí ve druhé slovenské lize a Zavadila testuje druholigový Frýdek Místek. „Máme s nimi dohodu, že pokud na zkouškách neuspějí, vrátí se k nám," řekl pro Kroměřížský deník trenér Lehkoživ. O uvolněná místa v kabině se poperou záložník Michal Minář z Olomouce (podzim strávil v Kroměříži, kde odehrál 1 zápas), útočník Dan Fojtásek ze Slovácka (9 z./ 2 g.) a David Kostka ze Zlína.


16.01.2016: Nejlepší podzimní střelec MSFL Jan Silný (15 zápasů, 12 branek) nastoupil do přípravy druholigového Táborska. Druholigový klub také testuje Milana Halašku, který odehrál podzim v Hlučíně s bilancí 14 startů a 1 vstřelená branka.


08.01.2016: Druholigový klub 1. SC Znojmo bude v zimní přípravě testovat francouzského záložníka Marca Cyrila Bagnona, který na podzim působil v Třebíči. V dresu horáckého klubu si připsal 10 startů a vstřelil 1 branku.


04.01.2016: FC Viktoria Otrokovice s velkou pravděpodobností přijde o svého nejlepšího střelce. Dvanáctigólový útočník Jan Silný je spolu s hlučínským Dominikem Krautem nejlepším střelcem MSFL. „S několika kluby už během podzimu jednal a objížděl je," řekl pro Zlínský deník kouč Marek Sedlák. Otrokovice osud hráče mohou ovlivnit jen minimálně, protože ten je stále kmenovým hráčem Jankovic.


31.12.2015: 1. SK Prostějov má nového brankáře. Po odcházejícím zkušeném brankáři Tomáši Burešovi přichází čtyřiadvacetiletý Dominik Neoral, který na podzim podával výborné výkony v divizním Přerově. Klub také dotáhl přestup útočníka Petra Nekudy ze Sigmy Olomouc, jenž se tak stal kmenovým hráčem Prostějova. Na podzim si připsal 6 branek v 11 duelech.


29.12.2015: FC Hlučín se v jarní části sezony MSFL bude muset obejít bez Petra Ondrušíka (13/1). Pětadvacetiletý záložník se stěhuje do Prahy, kde bude hrát za Žižkov nebo Vltavín. Hostování končí také trojici Martin Foltýn (Baník Ostrava), Martin Sporysz (Třinec) a Milan Halaška (Zbrojovka Brno).


26.12.2015: 1. SK Prostějov hlásí první změny v kádru. Na jaře již v mužstvu nebudou obránce Pavel Krejčíř a brankář Tomáš Bureš. Dvaatřicetiletý Krejčíř odehrál v Prostějově za poslední dvě sezony 33 zápasů a vstřelil 1 branku. Sedmatřicetiletý brankář Bureš má za stejné období bilanci 24 odchytaných zápasů a 7 čistých kont. Na podzim jej z branky ale vytlačil Zdeněk Kofroň. „Oběma odcházejícím hráčům je třeba poděkovat za příkladnou spolupráci a úsilí, které věnovali ve prospěch dobrých výsledků týmu,“ ocenil oba odcházející hráče trenér František Jura na klubovém webu.


18.12.2015: SK Líšeň přišla o svého nejlepšího podzimního střelce. Třiadvacetiletý útočník Jindřich Stehlík patří brněnské Zbrojovce a ta ho pro jarní boje poslala hostovat do druholigového Znojma. Na podzim si v dresu Líšně připsal 15 startů a vstřelil 7 branek.


15.12.2015: FK Mohelnice, nováček MSFL, přebuduje v zimní pauze útočnou linii. Zatímco s výkony Petra Soukupa nepanovala v klubu spokojenost, Jakuba Yunise si stáhla Sigma Olomouc a dostane šanci v prvoligovém áčku či druholigové rezervě.


11.12.2015: Prvoligový tým FC Vysočina Jihlava bude v přípravě zkoušet záložníka Robina Demetera. Pětadvacetiletý Demeter odehrál podzim ve Velkém Meziříčí s bilancí 16 zápasů a 4 vstřelených branek. Jihlavský odchovanec se popere o jedno místo v kádru se dvěma dalšími konkurenty.


27.11.2015: Vlastimil Chytrý, trenér Hanácké Slavie Kroměříž, není po podzimu s výkony svého mužstva příliš spokojen a plánuje změny. Do klubu chce přivést tři zkušené hráče, kolem kterých postaví mladé odchovance. Naopak na jaře si v dresu Kroměříže nezahrají David Krška (13 zápasů / 0 branek) a Jakub Sweich (15 zápasů / 0 branek). Končí také Martin Neubert (9 zápasů / 0 branek), loňský nejlepší střelec Slavie s 15 brankami.


21.11.2015: Prvoligový klub FC Vysočina Jihlava pozval na testy krajního obránce SK Uničov Ladislava Koutka. Rozhodnutí o angažmá šestadvacetiletého obránce by se mělo padnout do několika dní.


08.11.2015: Výbornou produktivitu si v novém ročníku MSFL drží záložník Marián Kovář z juniorky Slovácka. V šesti duelech, do kterých dosud na podzim zasáhl, vstřelil šest branek. V celkové tabulce střelců to však stačí až na dělené deváté místo.


07.11.2015: Fotbalisté Břeclavi uhráli ve 14. kole MSFL v domácím zápase s béčkem Zlína pouze bod. Přestože po prvním poločase vedli již 3:0, vedení neudrželi. Ve druhém poločase dostali tři branky a po vyloučení Paděry dohrávali utkání v deseti.


31.10.2015: Sportovní klub Líšeň se ve třináctém kole MSFL odpoutal z posledního místa tabulky. Po vítězství 2:0 nad Břeclaví poslal právě svého soupeře na poslední příčku. Svými šesti podzimními góly táhne brněnský klub vzhůru třiadvacetiletý útočník Jindřich Stehlík.


24.10.2015: V dresu 1. SK Prostějov dnes nastoupil ve věku 15 let a 18 dní David Píchal. Odehrál závěrečných 10 minut domácího duelu proti SK Líšeň.


03.10.2015: Trenér MSK Břeclav Ivan Dvořák si v zápase s Hanáckou Slavií Kroměříž odskočil na hřiště. Sedmatřicetiletý kouč odehrál celý zápas v obraně, prohře svého týmu ale nezabránil.


16.09.2015: HFK Olomouc získal novou posilu do obrany. Na Hané bude působit bývalý hráč Sigmy Olomouc a slovenské Nitry Ondřej Murin.


12.09.2015: Do FK Mohelnice míří po Jakubu Yunisovi další hráči ze Sigmy Olomouc. Nováček soutěže získal na hostování záložníka Jakuba Vichtu ,který v loňské sezoně odehrál v MSFL 17 zápasů. Na soupisku Mohelnice byl zapsán také osmnáctiletý brankář Jakub Hora.


05.09.2015: Záložník Daniel Přerovský bude hrát na podzim v MFK Vyškov. V současné sezoně stihl odehrát již čtyři utkání v dresu Líšně.


05.09.2015: Tomáš Strašák, záložník Hanácké Slavie Kroměříž, nebude tuto sezonu působit v druholigové juniorce Sigmy Olomouc. Kluby se nedohodly na podmínkách a hráč tak bude zkoušet štěstí ve Zlíně.


30.08.2015: FK Mohelnice získala na podzimní část sezony novou posilu do útoku. Ze Sigmy Olomouc přichází devatenáctiletý Jakub Yunis. V loňské sezoně si útočník v MSFL připsal 5 startů a 1 branku.


30.08.2015: Ve druhém kole domácího poháru v sobotu vypadly tři kluby z MSFL. Hlučín nestačil na Opavu a prohrál 0:1, Mohelnice prohrála s Frýdkem Místkem 1:2 a Vítkovice neměly štěstí v penaltovém rozstřelu a vypadli s druholigovou Karvinou.


28.08.2015: Velké Meziříčí nestačilo ve druhém kole domácího poháru na prvoligovou Zbrojovku a po prohře 1:2 vypadlo. Jedinou branku domácích dal Jaroslav Krejčí. V dalším kole se pokusí o vyřazení prvoligového soupeře Hanácká Slavia Kroměříž.


28.08.2015: Sportovní klub Líšeň otevřel ve čtvrtek nové centrum mládeže pro přípravky a mladší žáky. Tréninkové centrum v Mariánském údolí roste od roku 2013 a letos se dočkalo dokončení. Fotografie ze slavnostního otevření nabízí web Brno v objektivu.


27.08.2015: 1. SK Prostějov remizoval ve 2. kole domácího poháru s druholigovým Třincem 0:0 a o postupujícím musely rozhodovat pokutové kopy. V těch byl úspěšnější Prostějov a může se tak v dalším kole těšit na vítěze duelu Velké Karlovice vs. Fastav Zlín.


26.08.2015: Hanácká Slavia Kroměříž postoupila do 3. kola domácího poháru přes MFK Vyškov. Po devadesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1 a o postupu Slavie rozhodla až desátá série pokutových kopů. V dalším kole se Hanáci střetnou s vítězem duelu Velké Meziříčí - Zbrojovka Brno.


24.08.2015: FC Viktoria Otrokovice, nováček MSFL, si zatím vede v soutěži nad očekávání. Po třech duelech má na kontě plný počet devíti bodů, skvělé skóre 13:2 a v týmu má také nejlepšího střelce soutěže. Dvacetiletý útočník Jan Silný vstřelil ve 3 zápasech 6 branek.


24.08.2015: Ve třetím kole MSFL si Městský fotbalový klub Vyškov připsal rekordní vítězství nad SK Líšeň v poměru 8:0. Pro brněnský tým je toto skóre zároveň nejhorší dosavadní porážkou. Na drtivém vítězství se podílel dvěma brankami záložník Dominik Urbančok, který si přenesl vynikající formu z loňského ročníku soutěže.


15.08.2015: Dres SK Líšeň bude tuto sezonu oblékat také zkušený záložník František Schneider, jenž přichází na hostování z Opavy.


15.08.2015: FC Hlučín ulovil posilu do útoku. Z brněnské Zbrojovky přichází na hostování Milan Halaška, který v minulé sezoně vstřelil v 16 zápasech v dresu Líšně 10 branek.


14.08.2015: V podzimní částí sezony bude oblékat dres SK Spartak Hulín také dvacetiletý obránce ze Zlína Petr Zavadil. V loňské sezoně odehrál 21 zápasů a vstřelil 2 branky.


29.07.2015: Velmi zkušený záložník Marek Heinz trénuje s HFK Olomouc a v přípravném zápase s divizními Hranicemi zaznamenal dokonce hattrick. O hráčově působení v olomouckém klubu se bude jednat.


<< < 4 5 6 7 8 9 >