Zprávy z MSFL

23.06.2017: Radim Baranek, záložník Odry Petřkovice, nastoupil do přípravy s druholigovou Opavou. Osmadvacetiletý Baranek odehrál v minulém ročníku 29 utkání a vstřelil 8 branek.


23.06.2017: 1. SK Prostějov hlásí první změny v kádru. Do prvoligového Zlína uvolnili Hanáci talentovaného Davida Píchala. Šestnáctiletý ofenzivní hráč dal zlínskému Fastavu přednost před Baníkem Ostrava. V MSFL si připsal prozatím 3 starty a 1 vstřelenou branku. Pokud se v letní přípravě neprosadí do prvoligového celku, je pravděpodobné podzimní hostování v Prostějově. Hanáci také oznámili první posilu. Z konkurenční Mohelnice přichází útočník Lukáš Hapal, který má v MSFL odehráno 57 utkání a 18 vstřelených branek.


17.06.2017: Tomáš Vasiljev, dvaadvacetiletý levý záložník Uničova, je na zkoušce v prvoligovém Slovácku. S jihomoravským klubem zahájil přípravu a dvěma brankami se podílel na úvodní výhře 14:0 nad Jankovicemi. Vasiljev odehrál v Uničově v posledních třech sezonách 89 utkání a vstřelil 18 branek.


16.06.2017: Seznam účastníků MSFL v příštím ročníku je zase konkrétnější. Frýdek Místek, předposlední celek Fotbalové národní ligy ve skončeném ročníku, nesestupuje a bude nadále působit ve druhé lize. Postup z MSFL totiž odmítly první čtyři celky a nabídnuté místo odmítli také účastníci ČFL. Kromě rezervy Slovácka a Zlína, odhlásili MSFL také fotbalisté Sigmy Olomouc. Z divizí tak postupují celkem 4 týmy - Valašské Meziříčí, Hodonín, Uherský Brod a Rýmařov.


15.06.2017: 1. SK Prostějov, který sestoupil z Fotbalové národní ligy, má nového kouče. Roční smlouvu v ambiciózním klubu podepsal Oldřich Machala, jenž naposledy působil u vyškovské mládeže. "Ten sestup vždy něco znamená. Ambice na postup zpět teď asi nejsou, spíš půjde o to stabilizovat tým. Rádi bychom hráli v horní polovině tabulky a předváděli dobrý fotbal," řekl Machala Olomouckému deníku.


15.06.2017: Hanácká Slavia Kroměříž odmítla postup do druhé ligy. Místo ve vyšší soutěži bylo nabídnuto Slavii mimo pořadí. "Ptali se, jestli bychom měli zájem. V této situaci jsme řekli ne,“ pronesl předseda výkonného výboru kroměřížského klubu Martin Bsonek pro idnes.cz. Pokud postup nepřijme žádný z prvních čtyř celků MSFL, bude postupové místo nabídnuto účastníkům ČFL. Pokud ani z této soutěže nebude o postup zájem, zůstane v soutěži Frýdek Místek.


14.06.2017: Michal Kovář, který dovedl Valašské Meziříčí k postupu do MSFL, končí v roli hlavního kouče. "Před několika dny jsme se s vedením klubu dohodli na ukončení spolupráce. Mám několik nabídek. Dvě jsou z klubů blíže mého domova, jedna je z vyšší soutěže. Zatím se rozhoduji," řekl Kovář serveru Valašský fotbal. Nového kouče chce oznámit Valašské Meziříčí v nejbližších dnech.


14.06.2017: MSFL má dalšího nováčka. Po Valašském Meziříčí a Hodoníně nabídla Řídicí komise pro Moravu postup z druhé příčky také diviznímu Uherskému Brodu. "Zeptali se nás, jestli chceme postoupit a my jsme rádi přijali. Bereme to tak, že postupujeme s třiasedmdesáti body, tedy se stejným počtem, jako získal Hodonín, takže si postup zasloužíme," řekl předseda ČSK Uherský Brod Josef Hamšík pro webové stránky klubu. Mužstvo by podle něj nemělo doznat výraznějších změn, šanci ve třetí lize dostanou hráči, kteří se o postup zasloužili. "Potřebovali bychom získat jen hrotového útočníka a generálního sponzora, ti nám schází," pousmál se šéf klubu. Uherský Brod hrál Moravskoslezskou ligu naposled v sezoně 1997/1998, kdy se ziskem 20 bodů sestoupil.


10.06.2017: Poslední kolo rozhodlo o sestupujících mužstvech z MSFL. Do divize sestupují kromě posledního Blanska také Horácký fotbalový klub Třebíč a rezerva Fastavu Zlín. Naopak poprvé v historii postoupili do MSFL Valašské Meziříčí a Hodonín.


10.06.2017: Zlín, Slovácko a pravděpodobně také Olomouc nepřihlásí své týmy do dalšího ročníku MSFL. Zatímco Zlín i Slovácko odhlášení soutěže již potvrdili, Sigma Olomouc stále váhá. Důvodem je nová povinnost prvoligových týmů přihlásit jedno mužstvo do Juniorské ligy. „Přihlašovat B-tým do MSFL nebudeme, jelikož máme povinnost hrát juniorskou ligu," potvrdil Petr Pojezný, ředitel Slovácka, pro Zlínský deník. Stejné stanovisko zní také ze zlínského klubu: „Nezávisle na tom, jestli se zachráníme, jsme se rozhodli náš B-tým již do MSFL, respektive divize nepřihlašovat, protože jsme povinni hrát juniorskou ligu,“ potvrdil ředitel FC Fastav Zlín Leoš Gojš. Pokud se mužstva opravdu do dalšího ročníku nepřihlásí, bude nabídnut postup z Divizí D a E klubům mimo pořadí.


28.05.2017: Závěrečné kolo Fortuna národní ligy určilo dva sestupující celky. Příští sezonu se v MSFL budou prát o postup fotbalisté 1. SK Prostějov a Frýdku-Místku. Prostějovští se do MSFL vrací po jedné sezoně mezi profesionály, Frýdek-Místek hrál naposledy MSFL v sezoně 2012/2013. Sestup dvou moravských celků znamená, že do divizí z MSFL letos sestoupí poslední tři celky.


28.05.2017: SK Uničov se dvě kola před závěrem letošního ročníku MSFL stal vítězem soutěže. Jedná se o nejlepší výsledek klubu v MSFL, když dosud byla nejlepším umístěním třetí příčka v sezonách 2003/2004, 2004/2005 a 2006/2007. Klub dosud nepotvrdil, zda bude mít o účast ve Fotbalové národní lize zájem. Pokud by postup odmítl, stane se postupovou druhá příčka. Uničov zůstává jediným týmem, který odehrál všech šestadvacet ročníků Moravskoslezské fotbalové ligy.


28.05.2017: FK Blansko je po osmadvaceti odehraných kolech prvním jasným sestupujícím z MSFL. Nováček soutěže se tedy po roce opět vrací do divize.


27.05.2017: FK Blansko a Velké Meziříčí se dohodli na změně termínu vzájemného utkání. Zápas, jenž se měl původně odehrát v sobotu 10.6. od 17 hodin, bude sehrán s předstihem ve středu 31.5.2017 od 18 hodin.


25.05.2017: Trenér Jiří Balcárek, který vede Uničov k postupu do druhé ligy, po sezoně na lavičce lídra MSFL skončí. Jeho novým působištěm bude druholigové Znojmo, kde se rozhodl neprodloužit smlouvu Radim Kučera.


21.05.2017: Tři kola před koncem moravskoslezské Divize E je jisté, že vítězem soutěže se stane TJ Valašské Meziříčí. Valaši se tak stanou v pořadí devětašedesátým fotbalovým klubem, který si v příští sezoně zahraje MSFL.


15.05.2017: Fotbalový klub HFK Olomouc pořádá dětský den s turnajem přípravek. V sobotu 10. června se na olomouckém stadionu můžete těšit na spoustu dětských atrakcí. Na závěr dětského dne se odehraje poslední kolo MSFL, v němž se olomoučtí fotbalisté utkají s rezervou Slovácka. Vstup na akci je zdarma. Kompletní program dětského dne najdete na webu HFK Olomouc.


29.04.2017: Disciplinární komise FAČR pro Moravu revokuje rozhodnutí o schválení utkání 17. kola MSFL mezi Otrokovicemi a Petřkovicemi (2:2). V utkání neoprávněně nastoupil Jan Šipka, který již v tomto soutěžním ročníku hrál v předkole Poháru OFS Uherské Hradiště za TJ Slavoj Jarošov a následně přestoupil do FK Bystřice pod Hostýnem, kde působil do konce podzimní části sezony. Nastoupením do utkání Otrokovic a Petřkovic byl porušen přestupní řád, konkrétně ta část, která povoluje hráči v jednom ročníku nastoupit k soutěžnímu utkání pouze ve dvou klubech. Otrokovice byly potrestány pokutou 5000 Kč a kontumací utkání Otrokovice - Petřkovice. Disciplinární komise také zastavila činnost hráči Janu Šipkovi a vedoucímu klubu Otrokovice Františku Brachtlovi.


29.04.2017: Dnešní utkání MSFL mezi Hlučínem a Odrou Petřkovice je odloženo. Důvodem je nepříznivé počasí. Zápas se odehraje v náhradním termínu v úterý 27.5.2017 od 17:00 hod.


21.04.2017: Fotbalisté Líšně, po podzimní části v tabulce MSFL beznadějně poslední, v jarních odvetách již počtvrté zvítězili a nevzdávají boj o záchranu v soutěži. Důležité 3 body si tentokrát přivezli z Vyškova, kde vyhráli 3-1. Potvrdit dobré výsledky se pokusí brněnští fotbalisté v následujících dvou kolech, kdy v domácím prostředí přivítají Viktorii Otrokovice a sestupem ohroženou Mohelnici.


17.04.2017: Záložník Luboš Kalouda končí s profesionální kariérou. V devětadvaceti letech se někdejší mládežnický reprezentant potýká s opakovanými problémy s kolenem, které mu nedovolí sportovat na nejvyšší úrovni. "Jsme v současné době víceméně domluveni na ukončeni hráčského kontraktu. Luboš má zájem o klub i nadále, a tak s nim chceme zkusit nastavit externí spolupráci v oblasti marketingu a sponzoringu," řekl pro web Slovácka ředitel Petr Pojezný. Ve 13 zápasech v MSFL za poslední tři sezony si Kalouda připsal 5 vstřelených branek.


18.03.2017: Povedený debut v MSFL prožili útočník Patrik Voleský a záložník Roman Bala v dresu rezervy Sigmy Olomouc. Na domácí půdě se podařilo oběma hráčům přispět brankami k porážce Třebíče 4-2, přičemž osmnáctiletý Voleský překonal brankáře Jindřicha Staňka hned dvakrát.


18.03.2017: Hanácká Slavia Kroměříž získala další zkušenou posilu. Těsně před začátkem jarních odvet posílil hanácký klub Tomáš Okleštěk. Třicetiletý záložník působil v Brně, Znojmě, Jablonci a naposledy v prvoligové Karviné. Celkem odehrál v první lize 83 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek. V červenci 2007 získal stříbrnou medaili na MS hráčů do 20 let, na šampionátu v Kanadě byl hráčem základní sestavy.


09.03.2017: Spartak Hulín získal druhou zimní posilu. Stal se jí dvacetiletý Roman Goldemund. Mladík na místě krajního záložníka do Hulína přestoupil z celku KMK Zubr Přerov, kde prošel mládežnickými kategoriemi a na podzim působil v soutěži dospělých.


28.02.2017: Spartak Hulín oznámil na svém webu příchod nové posily. Na kraji obrané nebo záložní řady bude hrát šestadvacetiletý Jiří Kovář, který naposledy působil v divizní Viktorii Přerov.


26.02.2017: Hanácká Slavia Kroměříž hlásí další nové tváře. Do útoku přichází někdejší ligový hráč Marián Kovář, který strávil podzim v divizním Brumově. V MSFL má odehráno již 21 utkání a 7 vstřelených branek. Dalším nováčkem je záložník Lukáš Michna. V dresu juniorky Slovácka odehrál v MSFL 52 utkání a vsítil 7 branek.


24.02.2017: HFK Olomouc získala nové posily pro jarní boje o záchranu v Moravskoslezské lize. Po Michaelu Weinlichovi (32 zápasů / 4 branky) a Filipu Vedralovi, o kterých jsme již psali, přišli do hanáckého klubu další čtyři noví hráči. Z druholigového Prostějova bude v holickém klubu hostovat útočník Petr Nekuda (25 zápasů / 13 branek) a záložníci Jan Šteigl (50 zápasů / 8 branek) a Lukáš Petržela (36 zápasů / 2 branky). Do útoku olomoucké mužstvo získalo Filipa Žáka (51 zápasů / 15 branek), jenž naposledy působil ve druholigové slovenské Nitře. Na odchodu do rezervy Karviné je naopak útočník Gianpaolo Pezzoti (54 zápasů / 5 branek).


22.02.2017: Hanácká Slavia Kroměříž představila novou posilu. Při jarních odvetách v MSFL bude hájit branku Hanáků zkušený brankář Zdeněk Kofroň, který přichází na hostování z druholigového Prostějova. Nahradí tak Martina Šustra, jenž podepsal profesionální kontrakt v Baníku Ostrava. Z klubu také odchází David Čep (48 zápasů / 2 branky). Šestatřicetiletý střední obránce bude na jaře pomáhat zachránit divizní soutěž v Holešově.


18.02.2017: HFK Olomouc představil dvě nové posily. V jarních bojích o setrvání v MSFL bude Hanákům pomáhat obránce Filip Vedral, který přichází na hostování z prvoligové Jihlavy, a záložník Michael Weinlich zapůjčený ze Sigmy Olomouc. Weinlich odehrál v MSFL již 32 utkání v dresu Mohelnice a Sigmy Olomouc a vstřelil 4 branky.


18.02.2017: FC Odra Petřkovice ulovila posilu z Baníku Ostrava. Do konce aktuálního ročníku bude v Odře působit dvacetiletý záložník Jakub Malý. Na podzim si Malý připsal 3 starty ve Fotbalové národní lize.


06.02.2017: I přes mrazivé počasí nespíme a připravili jsme pro fanoušky MSFL a statistik několik novinek. Podařilo se nám zpracovat všechny výsledky MSFL od sezony 1991/1992. V Rekordech si můžete prohlédnout kompletní historickou tabulku MSFL a bilanci jednotlivých klubů. Do profilu každého klubu jsme také přidali graf s umístěním v jednotlivých sezonách a historické názvy.


02.02.2017: Po půlročním působení ve druholigových Vítkovicích se do Hlučína vrací útočník Dominik Kraut (30 zápasů v MSFL / 17 branek). „S Dominikem jsme se domluvili na dvouapůlleté smlouvě," potvrdil informaci hlučínský kouč. Informaci přinesl Opavský deník.


22.01.2017: FC Hlučín opět přivítal v kabině staronového hráče. Po vypršení smlouvy v druholigovém Třinci přichází záložník Jaroslav Málek (14 zápasů / 4 branky). Ze slezského klubu naopak odchází útočník Radek Sasín (50 zápasů / 10 branek), který dal přednost ambiciózními diviznímu Hodonínu.


22.01.2017: Hanácká Slavia Kroměříž mohutně posiluje pro jarní boje o záchranu v Moravskoslezské fotbalové lize. Ze sousedního Spartaku Hulín trénují se Slavií obránce Tomáš Matoušek a záložník Dominik Krhut. Klub dal v přípravě také šanci záložníku Petru Kobylíkovi a třiadvacetiletému útočníkovi Mariánu Kovářovi. V klubu po podzimu naopak skončil Tomáš Netopil a David Steiner (Rakousko), brankář Martin Šustr podepsal smlouvu v Baníku Ostrava, útočník Jan Silný trénuje ve slovenské Trnavě a s klubem netrénuje ani záložník Jan Hromek.


15.01.2017: První změny ve složení mužstva oznámili v Hlučíně. O odchodu nejlepšího střelce Marka Szotkowskiho (16 zápasů / 10 branek) do druholigových Vítkovic jsme již informovali. Slezané nemohou počítat ani se záložníkem Dominikem Fišerem (23 zápasů / 0 branek), který se vrátil do Opavy a Gevorgem Badalyanem (57 zápasů / 13 branek), jenž dal přednost nižším soutěžím v Rakousku. Brankář Jiří Hlaváč (38 zápasů / 15 čistých kont) přijal pracovní nabídku od ostravského Baníku a v Hlučíně také končí. Naopak novými tvářemi jsou Petr Wojnar (29 zápasů / 5 branek) z Vítkovic a Ondřej Adamík z Dolního Benešova. Z hostování se vrátí také brankář Josef Bartoš (6 zápasů / 1 čisté konto).


15.01.2017: Přestože SK Spartak Hulín ještě nezahájil přípravu na jarní boje v MSFL, počítá první ztráty. Do přípravy se sousední Hanáckou Slavií Kroměříž nastoupí záložník Dominik Krhut (67 zápasů / 12 branek) a pravý obránce Tomáš Matoušek (40 zápasů / 11 branek).


15.01.2017: Pod vedením nového kouče Vlastimila Paličky zahájili přípravu na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy fotbalisté 1. HFK Olomouc. V kádru Hanáků došlo prozatím ke dvěma změnám. Nové angažmá si hledá záložník Jiří Bernard (50 zápasů / 3 branky) a útočník Oldřich Kostorek (42 zápasů / 16 branek) se přestěhoval za prací do Prahy.


14.01.2017: Robin Demeter, hráč Velkého Meziříčí, nastoupil do přípravy s prvoligovou Duklou Praha. Sedmadvacetiletý záložník odehrál za Velké Meziříčí celkem 44 utkání a vstřelil 14 branek.


12.01.2017: FK Blansko zahájilo zimní přípravu s pěti novými tvářemi. Útočník Jindřich Stehlík (32 zápasů / 10 branek) a obránce Ladislav Hanuš (33 zápasů / 0 branek) působili na podzim v Líšni, kde hostovali z prvoligové Zbrojovky. Ze Sokola Konice přicházejí záložníci Roman Kamený a Jan Vogl. Pátým novým hráčem je dorostenec David Prudil, který nasázel v podzimních zápasech mladšího a staršího dorostu 18 branek. Z podzimního kádru naopak odchází do Mohelnice Petr Kutal (11 zápasů / 2 branky) a do Rakouska Jan Koudelka (56 zápasů / 13 branek). Nový klub si hledá také David Múller (12 zápasů / 0 branek) a na testy na Slovensko odcestoval Jaromír Motyčka (23 zápasů / 3 branky).


11.01.2017: Horácký fotbalový klub Třebíč zahájil přípravu. Kouče Richarda Zemana, jenž odešel trénovat divizní Vrchovinu, nahradil Michal Sobota. Do Vrchoviny odešel také Pavel Chalupa (71 zápasů / 4 branky), dlouholetá defenzivní opora horáckého klubu. Dalším hráčům skončilo hostování a nastoupili do přípravy svých mateřských klubů. Jsou jimi Patrik Bogner (16 zápasů / 6 branek), Jakub Konvalina (8 zápasů / 3 čistá konta), Pavel Soukup (17 zápasů / 3 čistá konta), Jakub Rychetník (13 zápasů / 0 branek), Tomáš Duba (8 zápasů / 3 branky) a Petr Vavřík (18 zápasů / 2 branky).


09.01.2017: Juniorku Sigmy Olomouc opouštějí další dva hráči. Do přípravy s Prostějovem, který je na posledním místě druholigové tabulky, nastoupili záložník Jan Hladík (33 zápasů / 13 branek) a útočník Marek Schmidt (47 zápasů / 9 branek). V zimní přestávce se jedná již o třetího hráče Sigmy Olomouc, který bude na jaře pomáhat Prostějovu se záchranou ve druhé lize. Minulý týden totiž stejným směrem odešel také obránce Matěj Hýbl (22 zápasů / 0 branek).


08.01.2017: Útočník Marek Szotkowski, který na podzim působil v Hlučíně, bude v jarní části sezony působit v druholigových Vítkovicích. Na podzim odehrál v MSFL 16 utkání a vstřelil 10 branek.


07.01.2017: V juniorce Sigmy Olomouc se v jarní částí MSFL již neobjeví hned trojice fotbalistů. Krajní záložník Vojtěch Štěpán (1 zápas / 0 branek) odchází do Olympie Hradec Králové (ČFL), levý bek Matěj Hýbl (22 zápasů / 0 branek) stráví jaro v druholigovém Prostějově a útočníka Adama Ševčíka (43 zápasů / 21 branek) testuje druholigové Táborsko.


04.01.2017: Útočník Uničova Aleš Krč nastoupil do přípravy druholigové Sigmy Olomouc. S druholigovým klubem trénují také opory třetiligové juniorky Radek Látal a Jakub Vichta.


03.01.2017: David Puškáč, nejlepší podzimní střelec Petřkovic, nastoupil do přípravy s druholigovým SFC Opava. Třiadvacetiletý záložník v dresu nováčka odehrál na podzim 15 utkání a vstřelil 8 branek. "Davida jsme sledovali a zaujal nás. Během zimní přípravy dostane v Opavě šanci, aby si řekl o místo v kádru," řekl generální manažer SFC Alois Grussmann Moravskoslezskému deníku.


03.01.2017: Brankář Hanácké Slavie Kroměříž Martin Šustr nastoupil do přípravy druholigového Baníku Ostrava. V nejbližších dnech by měl s klubem podepsat krátkodobou smlouvu do konce sezony.


02.01.2017: Mohelnici do jarních bojů v MSFL povede jako hlavní kouč Jaroslav Rolinek, který u mužstva působil jako asistent Romana Sedláčka. Novým hrajícím asistentem bude kapitán mužstva Roman Kuba. Klub oznámil také odchod brankáře Petra Večeře, který bude chytat v rakouské nižší soutěži.


15.12.2016: FK Mohelnice řeší v zimě velké problémy. Ze zdravotních důvodů odchází nečekaně předseda klubu David Crha, funkci složil také trenér Roman Sedláček. „Už jsme byli v kontaktu s některými hráči, což samozřejmě padá. I když můžu novému vedení i v tom pomoct, když budou mít zájem. Pak jsem vyhodil Fialu, Vokouna a Pinkavu, ale jsem přesvědčený o tom, že nové vedení je bude chtít udržet. I z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že skončím. To by bylo proti mému rozhodnutí a přesvědčení," vysvětlil pro Olomoucký deník důvody svého odstoupení.


10.12.2016: Představenstvo 1. HFK Olomouc rozhodlo o předčasném ukončení smlouvy s dosavadním trenérem Jiřím Dercem. Pod jeho vedením uhráli holičtí fotbalisté v 16 utkáních 16 bodů přičemž vstřelili pouze 11 branek. Na uvolněné místo od ledna 2017 nastupuje Vlastimil Palička, který mužstvo krátkodobě převzal na konci minulé sezony a vybojoval záchranu v MSFL. Jedná se již o třetí trenérskou změnu v zimní přestávce.


08.12.2016: V zimní přestávce dochází již k druhé trenérské změně v MSFL. Filip Smékal, kouč Odry Petřkovice, rezignoval na svou funkci a rozhodl se ukončit trenérskou dráhu. "Dokázal jsem si, že mohu trénovat mužstvo až do třetí ligy, když si ho budu moci poskládat. A to nemám patřičnou licenci. Měl jsem to v hlavě od léta po stvrzení postupu do MSFL. Chtěl jsem odejít na vrcholu. Byl jsem pracovně vytížený, ubíjelo mě to tak, že jsem se na trénink ani netěšil. Navíc, když jsme v nové sezoně dělali i manažery. Hráče jsme oslovovali, jednali s nimi, nabízeli podmínky... Myslím, že po fotbalové i charakterové stránce jsme s Romanem Hulvou složili skvělý tým. Důkazem je podzim. Máme 25 bodů, a co je podstatné, získali jsme je atraktivním herním projevem," řekl Smékal v rozhovoru pro Moravskoslezský deník.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 >