Zprávy z MSFL

17.01.2021: Velké Meziříčí hlásí dvě nové tváře. Trenér Šimáček mohl na startu jarní přípravy přivítat Jakuba Vašíčka z nedaleké Vrchoviny. Z Jihlavy pak dorazil na zkoušku záložník David Sargsyan. Z kádru Velkého Meziříčí prozatím nikdo neodešel.


11.01.2021: Béčko Vysočiny Jihlava má nového kouče. Michala Kadlece nahradil na lavičce Michal Veselý, který dosud v klubu vedl starší dorost. Jihlava získala z jedenácti podzimních zápasů pouze tři body, přesto pomýšlí na záchranu. "Při posílení je záchrana reálná. Ale ta situace by musela být normální, aby se stihlo všech třiadvacet zápasů. Pak by se s tím dalo něco dělat. A pokud se to rozjede, popereme se o záchranu," řekl nový kouč Veselý Žďárskému deníku.


30.12.2020: Přestože se situace s koronavirem opět zhoršuje a budoucnost jarní části MSFL je v mlze, hlásí Znojmo první dvě posily. Nový trenér David Langer se bude moci spolehnout na Zdeňka Kofroně, který přichází na post jedničky z Hanácké Slavie Kroměříž, a na portugalského útočníka Joaa Pedra Ferreiru da Silvu. Ten přichází z druhé litevské ligy.


Nezval: Pokud nedojde ke změnám, je působení ve fotbale ztrátou času

Zatímco pandemie koronaviru přerušila Moravskoslezskou fotbalovou ligu, otřásá českým fotbalem opět korupční skandál. Příležitost ke změně má fotbal již v červnu, kdy se uskuteční volební valná hromada fotbalové asociace. V rozhovoru s Pavlem Nezvalem, předsedou řídící komise pro Moravu, jsme se ptali na aktuální dění i na obhajování svazové funkce. Jak vnímá kvalitu rozhodčích v MSFL a kdy se dohrají podzimní utkání?

13.12.2020 | přečíst článek


27.11.2020: V Hlučíně končí trojice fotbalistů. Z týmu trenéra Romana Westa odchází záložníci Tomáš Dostál s Daniele Dydowiczem a útočník Jakub Padych. "Mezi těmi, kteří odejdou bude určitě figurovat jméno Tomáše Dostála. Z důvodů velké pracovní vytíženosti by jen složitě stíhal všechny tréninky, a proto jsme se domluvili, že jaro odehraje v Bílovci. Na odchodu je rovněž útočník Padych, ten by měl posílit divizní Bohumín na trvalý přestup. Svolení hledat si nové angažmá od nás dostal i Dydowicz, který se výrazně neprosadil," sdělil hlučínský ředitel Lukáš Petřík pro Hlučínský deník.


27.11.2020: Znojmo oznámilo nový realizační tým. V pondělí 30. 11. převezme mužstvo David Langer, který dosud působil u mládeže prvoligové Příbrami. Asistentem bude Ondřej Douda, který se bude mimo trenérskou činnost věnovat také videoanalýzám a datovým analýzám. Klub ještě hledá trenéra brankářů.


24.10.2020: Znojmo ukončilo spolupráci s trenérem Milanem Volfem. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky v Moravskoslezské fotbalové lize. Jméno nového kouče bude teprve oznámeno. Kromě trenéra končí v klubu také Matheus Goncalves, Mathias Fernando Longo, David Poláček, Petr Kirschner a Mirza Bašič.


22.10.2020: Podzimní část MSFL je u konce. Řídící komise pro Moravu rozhodla na svém řádném zasedání o přeložení zbývajících mistrovských utkání na jarní část sezony. "Rozhodli jsme tak v návaznosti na vládní nařízení v nouzovém stavu," sdělil Pavel Nezval, předseda ŘK FAČR pro Moravu. Všechna zbývající mistrovská utkání jsou tedy přeložena na jarní část sezony tak, aby se nejdřive odehrály nedohrané podzimní zápasy. Následovat budou jarní odvety. Termínová listina bude pro jaro upravena v návaznosti na aktuální epidemickou situaci v ČR.


08.10.2020: Vláda České republiky svým dnešním nařízením ruší program Moravskoslezské fotbalové ligy na následujících čtrnáct dní. Nařízení vstupuje v platnost od pondělí 12.10. a víkendové kolo se bez účasti diváků ještě odehraje.


20.09.2020: 1. SC Znojmo hlásí nové tváře v kádru. Z Hanácké Slavie Kroměříž ulovili Zdeňka Fládra. Steřdní záložník odehrál v dresu Prostějova a Kroměříže v MSFL již 110 utkání a vstřelil 16 branek. Dalsí posilou je čtyřiadvacetiletý útočník Petr Kirschner, který naposledy působil v Rakousku. Přesto v MSFL (Vyškov, Rosice, Otrokovice) odehrál 52 utkání a radoval se z 15 gólů.


18.09.2020: MFK Frýdek-Místek mění kouče. Zatímco Michal Hubník se posunul na pozici sportovního manažera, asistent Josef Sláma v klubu končí. Novými kouči se stal Jan Žižka a Jakub Hottek.


14.09.2020: (Aktualizováno) Odhlašování třetiligových celků z domácího poháru pokračuje. Po Kroměříži a Petřkovicích nenastoupí ke svým zápasům ani fotbalisté Znojma, Hlučína a Velkého Meziříčí. Svůj zápas neodehrají ani v Rosicích a Vyškově. "Důvodů k ukončení působení v letošním ročníku MOL Cupu bylo hned několik, mezi ty největší patří ekonomická náročnost zápasu, nabitý program týmu a především pak současná epidemiologická situace a s ní související nařízená opatření," stojí v prohlášení Slovanu Rosice. MFK Vyškov účast v poháru vzdal z důvodu velké marodky týmu.

Ve druhém kole Mol Cupu se tak prozatím představili pouze fotbalisté Nového Města na Moravě. Téměř pět set fanoušků vidělo napínavý souboj s druholigovou Jihlavou (1:2), který rozhodla Vysočina v 78. minutě brankou z pokutového kopu.

Prozatím nezrušená utkání 2. kola MOL Cupu:
SFK Nové Město na Moravě - FC Vysočina Jihlava 1:2
MFK Frýdek-Místek - FK Blansko (15.9. 16:00)
Slovan Rosice - Zbrojovka Brno (16.9. 16:00)
MFK Vyškov - 1.FC Slovácko (16.9. 16:00)


11.09.2020: FC Odra Petřkovice se stala dalším třetiligovým klubem, který se rozhodl odstoupit z domácího poháru. "Vzhledem k aktuální situaci a jejímu vývoji se dnes výkonný výbor rozhodl ukončit účinkování A-týmu mužů v MOL Cupu soutěžního ročníku 2020/2021, k utkání 2. kola proti SK Sigma Olomouc s termínem 16.9. nenastoupíme," uvedl klub na svém webu.


10.09.2020: Hanácká Slavia Kroměříž se rozhodla odstoupit z domácího poháru. Ve druhém kole se měla střetnout s prvoligovou Opavou. "Na základě konzultace se zástupcem krajské hygienické stanice Zlínského kraje a jeho zcela zásadního stanoviska ve věci covid-19 se výkonný výbor SK Hanácká Slavia Kroměříž rozhodl ukončit účinkování A-týmu mužů v MOL Cupu soutěžního ročníku 2020/2021," uvedla Kroměříž na webu.


31.08.2020: Účastníci domácího poháru byli rozlosováni do druhé kola. Přestože Uničov postoupil, v osudí jméno klubu nefigurovalo. Klub se rozhodl odstoupit, protože došlo k administrativní chybě a jeden účastník přebýval. "Rozhodli jsme se v pátek odstoupit sami. Pro klid zbraní," řekl předseda klubu Pavel Nezval, který je zároveň i šéfem Řídící komise FAČR pro Moravu.

Los 2. kola Mol Cupu
SFK Vrchovina - FC Vysočina Jihlava
MFK Frýdek-Místek - FK Blansko
FC Velké Meziříčí - 1. SK Prostějov
SK Hanácká Slavia Kroměříž - SFC Opava
Odra Petřkovice – Sigma Olomouc
1. SC Znojmo - SK Líšeň
FC Hlučín - Fotbal Třinec
Slovan Rosice - Zbrojovka Brno
MFK Vyškov - 1.FC Slovácko


27.08.2020: Fotbalisté Vyškova prožívají parádní start do sezony MSFL. Ze tří dosavadních zápasů získali devět bodů a kralují tabulce. Svěřenci trenéra Jana Trousila se tak rázem zařadili mezi aspiranty na postup. V současnosti se klub soustředí na výchovou mladých hráčů. "Mají svou kvalitu. I s nimi se nám postup může povést, i když to nyní není priorita," řekl trenér Trousil serveru Zprávy z Moravy [www.zpravyzmoravy.cz].


Velké Meziříčí sází na zkušenost, nejmladší sestavu mělo Slovácko

V Moravskoslezské fotbalové lize zahájilo měření sil osmnáct celků. Opět jsme pro vás připravili věkové srovnání sestav z prvního zápasu jednotlivých týmů. Stejně jako v minulém roce, i letos nasadili nejstarší hráče ve Velkém Meziříčí. Průměrný věk nastupivších hráčů dosáhl téměř osmadvaceti let. Na opačném pólu tohoto srovnání je béčko Slovácka. V souboji se Zlínem použil Jiří Saňák patnáct hráčů, jejichž vážený věkový průměr jen těsně přesáhl dvacet let. Do utkání zasáhlo na straně Slovácka hned deset teenagerů, naopak nejzkušenějším byl čtyřiadvacetiletý Dominik Kostka.

25.08.2020 | přečíst článek


18.08.2020: Moravskoslezská fotbalová liga má první trenérskou oběť. Po dvou odehraných kolech končí v béčku Baníku Ostrava na pozici hlavního kouče Daniel Tchuř. Novým trenérem se stal sedmatřicetiletý Ondřej Smetana, který v loňské sezoně vedl druholigové Vítkovice.


12.08.2020: První kolo poháru mají za sebou fotbalisté Slovanu Rosice a Dolního Benešova. Zatímco rosičtí fotbalisté dokázali na půdě HFK Olomouc zvítězit po brankách Jakuba Černého a Erika Sedláčka, fotbalisté Dolního Benešova v soutěži naopak končí. Nestačili totiž na divizní Frenštát pod Radhoštěm, kterému fandilo více než 400 fanoušků.


06.08.2020: MFK Vyškov získal před začátkem soutěže zvučnou posilu. Záložní řadu posílí třiadvacetiletý Ondřej Vintr ze Zbrojovky Brno. V pětatřiceti zápasech Moravskoslezské fotbalové ligy vstřelil třináct branek v dresech Vyškova a Líšně. Do MFK se vrací po téměř dvou letech.


05.08.2020: Z Uničova odchází zkušený obránce Roman Vejvoda. Dlouholetý hráč, kapitán a opora zadních řad přestupuje do Olešnice u Bouzova. V klubu působil čtrnáct let. V posledních šesti sezonách odehrál 128 utkání a vstřelil 7 branek.


05.08.2020: Zápas prvního kola Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Slovanem Rosice a juniorkou Jihlavy je odložen na 26. srpna. Důvodem je karanténa jihlavského týmu starších dorostenců, který trénuje spolu s béčkem. Jihlavský kádr má čtyři nakažené nemocí Covid-19 a karanténa by měla být ukončena v sobotu 8. 8.


Kroměříž chce opět hrát o čelo MSFL

S téměř totožným kádrem jako v minulé sezoně a opětovně s velkým očekáváním vstoupí o víkendu do Moravskoslezské fotbalové ligy fotbalisté Kroměříže. Z kádru Hanácké Slavie odešel prozatím pouze dvaadvacetiletý náhradní brankář Daniel Toman, který přestoupil do Králova Dvora. V Kroměříži si připsal během dvou sezon osm startů a vychytal tři čistá konta. Brankářskou dvojici se Zdeňkem Kofroněm utvoří Radek Petr, který v Kroměříži působil naposledy v sezoně 2015/2016, nebo Jakub Dostál, jenž byl minulou sezonu jedničkou v Uherském Brodu. Přestože odchytal generálku s Valašským Meziříčím, není jeho přestup dosud administrativně dotažen. Další novou akvizicí je dvacetiletý obránce Robert Russmann. Kmenový hráč Baníku Ostrava a někdejší mládežnický reprezentant působil na jaře v druholigových Vítkovicích, kde odehrál deset utkání.

04.08.2020 | přečíst článek


04.08.2020: FC Velké Meziříčí posílila dvojčata Mirek a Marek Malatovi ze sousední Jihlavy. Devatenáctiletí hráči se vrací do známého prostředí, oba jsou totiž odchovanci Velkého Meziříčí.


03.08.2020: Deník Sport zveřejnil nová pravidla pro amatérský fotbal, která se mají tento týden schválit. Do vyšší soutěže nebudou moci postoupit kluby, které neodehrají alespoň polovinu zápasů, v případě odložení utkání mají kluby tři dny na domluvení nového termínu a čtyři týdny na dohrání utkání. Důležité také je, že pokud nebude v karanténě celý tým, nebude se utkání odkládat. Podrobnější informace najdete na webu Deníku Sport.


01.08.2020: Kouč Hlučína Roman West loví posily. Do třetiligového kádru počítá s obráncem Oliverem Putyerem z Karviné, záložníkem Jakubem Hellerem z Baníku Ostrava a ze stejného klubu také s útočníkem Martinem Macejem. "Není vyloučeno, že se k nám ještě někdo připojí, až skončí přípravy v druholigových klubech," řekl trenér Hlučína Opavskému deníku. Naopak na odchodu jsou Pavel Macíček a David Gros, kteří spolu míří do divizního Frenštátu pod Radhoštěm.


29.07.2020: Frýdek Místek chce v nové sezoně zaútočit na postup do druhé ligy. V rozhovoru pro web ruik.cz tuto informaci potvrdil trenér Michal Hubník: "Chceme postoupit do druhé ligy. Klub tam svým zázemím rozhodně patří a i fanoušci by si to zasloužili. Bohužel sezóna byla předčasně ukončena a postoupilo Blansko. Uvidíme, co bude v následující sezóně a dost bude záležet i na ekonomice klubu. Každopádně, já chci hrát vždy nahoře a půjdeme zápas od zápasu. Po podzimu si to vyhodnotíme a uvidíme, jaké budou možnosti.".


28.07.2020: SK Hanácká Slavia Kroměříž oznámila vytvoření rezervního družstva. Béčko Hanácké Slavie bude nastupovat ve čtvrté třídě okresního přeboru. "Očekáváme od toho, že se hráčům prodlouží působení v Hanácké Slavii Kroměříž. Trénovat budou čtyřikrát týdně. Ti nejlepší budou trénovat s muži, ostatní s devatenáctkou nebo osmnáctkou. Spolu budou pouze jednou týdně v tréninku před zápasem tak, aby se připravili na zápas," řekl Karel Heinz, místopředseda Hanácké Slavie.


28.07.2020: Již za měsíc začnou boje v domácím poháru. V prvním kole se nepředstaví týmy Otrokovic a Uherského Brodu, které se do soutěže nepřihlásily. Všechny třetiligové kluby odehrají první kolo na hřištích svých soupeřů.

Los MOL Cupu - 1 kolo (26.8. 17:30)
1. FC Olešnice u Bouzova - SK Uničov
SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm - FC Dolní Benešov
SK Dětmarovice - FC Hlučín
AFC Humpolec - SFK Vrchovina
Tatran Ždírec nad Doubravou - FC Velké Meziříčí
FK Nový Jičín - FC Odra Petřkovice
TJ Valašské Meziříčí - MFK Frýdek-Místek
TJ Sokol Tasovice - 1. SC Znojmo
1. HFK Olomouc - FC Slovan Rosice
TJ Skaštice - MFK Vyškov
FC Strání - SK Hanácká Slavia Kroměříž


Milan Volf: Jsme na tom lépe, než v minulé sezoně

Fotbalový klub ze Znojma prochází obdobím změn. Po loňském sestupu z Fotbalové národní ligy hospodaří se skromnějším rozpočtem a došlo také ke kompletní obměně hráčského kádru. Hlavní kouč a místopředseda představenstva Milan Volf navzdory potížím ale odhodlaně tvrdí: "Hráčsky jsme na tom lépe, než v minulé sezoně," a dodává: "Cíl je pohybovat se v první polovině tabulky!" Mužstvo je postaveno převážně z mladších hráčů, které chce klub ukázat a poté nabídnout klubům ve vyšší soutěži. "Rád pracuji s mladými ambiciózními hráči, kteří jsou hladoví po úspěchu a mají cíl hrát profesionálně fotbal," říká v exkluzivním rozhovoru pro MSFL.cz znojemský kouč.

22.07.2020 | přečíst článek


21.07.2020: S SK Uničov trénuje Václav Koutný. Osmadvacetiletý obránce má zkušenosti z první ligy, kde odehrál 40 utkání v dresu Sigmy Olomouc. Naposledy působil v německém FC Gießen hrající Regionalliga Südwest. "Má tréninkové manko, protože v Německu se od března netrénovalo, takže bude trvat, než se dostane do top formy. Dělá s námi všechno naplno, ale na zápas dostal volno, protože bereme ohled na to, že trénoval dlouho pouze individuálně," řekl na adresu Koutného trenér Dušan Žmolík Olomouckému deníku.


21.07.2020: Uherský Brod získal posilu mezi tři tyče. S klubem podepsal smlouvu dvaatřicetiletý gólman Petr Kratochvíl, který má zkušenosti s druholigovým fotbalem. Oblékal dres Viktorie Žižkov, kde byl dvojkou za Tomášem Vaclíkem a v klubu slavil také postup do první ligy. Působil také ve Vlašimi, Střížkově nebo Čížové. Na jižní Moravu se přistěhoval za svou partnerkou. "Je to pro mě nová výzva. Chci dokázat, že chytat umím a na svou premiéru v Moravskoslezské fotbalové lize, kterou jsem nikdy nechytal, se docela těším," řekl v rozhovoru pro webové stránky ČSK Uherský Brod.


14.07.2020: Nový ročník MSFL byl rozlosován. Prozatím kluby neurčily své hrací dny a bude tak docházet k přesunům. Na podzim je v plánu 17 z celkových 34 kol. Start ročníku je naplánován na 8. srpna.

Los 1. kola MSFL
Vrchovina - Vyškov
Uherský Brod - Kroměříž
Zlín B - Slovácko B
Frýdek-Místek - Sigma Olomouc B
Rosice - Jihlava B
Uničov - Velké Meziříčí
Petřkovice - Otrokovice
Hlučín - Dolní Benešov
Baník Ostrava B - Znojmo


14.07.2020: Viktoria Otrokovice mění kouče. Danu Matuškovi skončila k 30. 6. dosavadní smlouva a nová mu nebyla nabídnuta. Na uvolněné místo byl jmenován Roman Matějka, který šest let vedl divizní Kozlovice. V rozhovoru pro Zlínský deník přiznal, že nabídl angažmá v MSFL také dvěma hráčům Kozlovic.


14.07.2020: Dolní Benešov odstartoval přípravu na novou sezonu s novým koučem. Trenéra Martina Štverku nahradil Marcel Melecký, který v klubu již působil. Asistentem se stal Ondřej Adamík.


14.07.2020: Třetiligové mužstvo FC Hlučín je v karanténě. Na tým byla uvalena čtrnáctidenní karanténa poté, co byl pozitivně testován jeden člen družstva. Informaci přinesly oficiální stránky klubu. "Karanténa se týká pouze A týmu. Nyní čekáme na pokyny hygieny. Tréninky mládeže nejsou ohroženy," prohlásil ředitel FC Hlučín Lukáš Petřík.


13.07.2020: Přestože přišel v zimě jako velká posila, v nové sezoně již v Hlučíně působit nebude. Řeč je o brankáři Michalu Daňkovi, který se rozhodl kývnout na nabídku Baníku Ostrava a začne trénovat tamní mládež. "Odchod Michala je pro nás komplikací. Je to přece jenom zkušený a kvalitní brankář," řekl o odchodu sedmatřicetiletého gólmana trenér Hlučína Roman West Opavskému deníku. Do přípravy se s jeho mužstvem nově zapojil dvacetiletý Jan Vyklický z Opavy.


13.07.2020: Moravskoslezská fotbalová liga zná účastníky nadcházejícího ročníku. Vítkovice, které sestupují z Fotbalové národní ligy, se přihlásily do divize a uvolněné místo v MSFL zaujalo béčko Vysočiny Jihlava. Vítkovice byly zařazeny do divizní skupiny F, ze které bylo přeřazeno Valašské Meziříčí do skupiny E, odkud byl do skupiny D přeřazen Hodonín. Start nového ročníku MSFL je naplánován na 8. srpna.


08.07.2020: FK Blansko, vítěz letošního zkráceného ročníku MSFL, stále nemá jistotu postupu do Fotbalové národní ligy. "Nechci tipovat, jak to dopadne. Čekáme a snažíme se být připraveni," řekl předseda Blanska Zdeněk Veselý pro web Zprávy z Moravy.


06.07.2020: Po dnešní prohře na hřišti Varnsdorfu sestupuje z Fotbalové národní ligy Městský fotbalový klub Vítkovice. V případě, že se dohrají zbývající dvě kola a soutěž bude řádně ukončena, otevře se cesta do profesionálního fotbalu pro FK Blansko. Vítěz letošního, předčasně ukončeného, ročníku již potvrdil zájem postoupit.


02.07.2020: Fotbalisté Znojma zahájili pod trenérem Milanem Volfem letní přípravu. Z loňského kádru je na odchodu do Startu Brno Muamer Avdić a Štěpán Kolařík. Druholigová Líšeň testuje Františka Malára a angažmá ve vyšší soutěži hledá také brankář Filip Jícha. Hostování z druholigového Třince skončilo nejlepšímu střelci Róbertu Demjanovi. Zkušenosti s dospělým fotbalem naopak budou ve Znojmě sbírat Martin Krakovčík (Baník Ostrava), Martin Zedníček (Sigma Olomouc) a Martin Řehola (Slovácko). Z rakouských soutěží se vrací Tomáš Prokeš a brankář Bartoloměj Kuru. Jihomoravané testují také Davida Poláčka z Lednice.


18.06.2020: FC Odra Petřkovice oznámila první změnu v kádru. Po sezoně se rozhodl odejít do rodných Kravař záložník Radim Baranek. Jednatřicetiletý středopolař odehrál během 4 sezon v MSFL 97 utkání a vstřelil 15 branek.


09.06.2020: Třetiligové béčko 1. FC Slovácko má nového trenéra. Funkce se ujal Jiří Saňák, někdejší asistent trenéra Jílka ve Spartě. "Nepřišel jsem nikoho poučovat. Zakládám si na týmové spolupráci nejen v realizačním týmu, ale v celém klubu. Chci Slovácku přinést něco svého. Pokusím se dát klubu to nejlepší ze sebe," řekl Saňák pro Slovácký deník. V pozici asistentů budou působit současní trenéři Pavel Němčický a Zdeněk Botek.


03.06.2020: Ondřej Paděra nebude v další sezoně pokračovat v dresu Blanska. Jednatřicetiletý záložník strávil v Blansku dva roky a podepsal se pod největší úspěchy klubu. Byl jak u postupu do MSFL, tak také u vítězství ve zkráceném ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy. Reprezentant v malé kopané odchází do Boskovic. "V Boskovicích dostal perspektivní nabídku i pracovní, takže z jeho pohledu nebylo co řešit. Přeji mu, ať ještě dlouho rozdává své dlouhé, přesné pasy a drží mu zdraví," rozloučil se s hráčem na webu Blanska generální manažer Zbyněk Zbořil.


02.06.2020: Po Uherském Brodu a Velkém Meziříčí oznámili nového trenéra také v Hlučíně. U týmu na vlastní žádost skončil Marcel Melecký, jehož nahradil Roman West. "Bylo poměrně složité během několika dní angažovat nového trenéra. Měli jsme představu, že by to měl být člověk z regionu, který má přehled o hráčích a zkušenosti s dospělým fotbalem, minimálně s tím třetiligovým. Domluvili jsme se s trenérem Westem, který všechny naše požadavky splňuje, navíc zná řadu našich hráčů ze společného působení v mládežnických kategoriích, což je velká výhoda," vysvětlil hlučínský ředitel Lukáš Petřík na webu Hlučína.


02.06.2020: Trenér Miroslav Ondrůšek končí na lavičce Uherského Brodu. Důvodem je trenérovo pracovní vytížení. "Těžko to rozdýchávám hlavně kvůli klukům, kteří jsou bezva parta, ale zaměstnání je prostě prioritou. S trénováním už nešlo skloubit. Když mi to čas a práce dovolí, určitě přijdu aspoň zafandit," řekl pětačtyřicetiletý kouč pro web Uherského Brodu. Vedením prvního mužstva byl pověřen Martin Ondra, který se na lavičku ČSK vrací po jedenácti měsísích, kdy na vlastní žádost skončil.


25.05.2020: Pavel Simr odchází z Velkého Meziříčí. "Byla to krásná léta, na Velké Meziříčí budu vzpomínat jen a jen v dobrém," přiznal šestatřicetiletý útočník Žďárskému deníku. Během devítiletého angažmá nastřílel za Velké Meziříčí přes stopadesát branek. Další kroky zkušeného útočníka budou směřovat do Vyškova, který rovněž hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu. "Už jsem byl unavený z toho neustálého cestování po dálnici z Brna do Meziříčí. Do toho se mi ozvali z Vyškova, že by o mé služby měli zájem. Proto jsem si řekl, že ještě zkusím novou výzvu, než s fotbalem úplně skončím," řekl Deníku autor čtyř ligových branek.

Po devíti letech končí ve Velkém Meziříčí také kouč Libor Smejkal. U mužstva jej nahradil dosavadní asistent Jan Šimáček. "Důvodů mého konce bylo víc. V první řadě jsem se za těch pětadvacet let, co se bez přestávky trénování věnuji, cítil nesmírně unavený. Druhým faktorem byla moje roční vnučka Sofinka, které bych se chtěl maximálně věnovat. A za třetí mě to poslední rok, možná rok a půl vlastně ani nebavilo. Dělal jsem už fotbal s velkou nechutí, bylo toho na mě moc. Ani v kabině to nebylo úplně ideální, cítil jsem, že tým potřebuje změnu," řekl ke svému konci v rozhovoru pro Jihlavský deník.


17.05.2020: Hráči Frýdku Místku opět začali společně trénovat. Na stadionu se objevily tři nové tváře. Do mužstva se z jabloneckého béčka vrátil Jakub Buchlovský a z rakouských nižších soutěží se na české trávníky vrátili Libor Žondra a Radim Jurča.


09.05.2020: Fotbalový klub Blansko posiluje v managementu klubu. V návaznosti na možný postup do profesionálního fotbalu převezme od 1.6. mužstvo nový trenér, kterým se stane Oldřich Machala. Někdejší obránce Sigmy Olomouc trénoval naposled v druholigovém Prostějově. Současný trenér Zbyněk Zbořil se přesouvá do pozice generálního manažera klubu.


15.04.2020: Koronavirus utlumil veškeré sportovní dění v republice a ukončil všechny amatérské fotbalové soutěže. To byla velká rána také pro fotbalisty Blanska, kteří se na jaře chtěli pokusit vybojovat postup do Fortuna národní ligy.

Pokud by Blansko o soutěž výš skutečně postoupilo, museli by v klubu vyhodnotit, jak s touto situací naloží. „Protože postup do druhé ligy znamená vstup do profesionálního fotbalu, což je z pohledu povinností a podmínek, které je pro to třeba splnit, úplně jiný svět, než ve kterém jsme se dosud pohybovali,“ upozorňuje předseda Veselý, podle něhož je třeba klub na postup připravit po sportovní, ekonomické či organizační stránce. „A my jsme nyní v situaci, kdy nevíme, zda získáme právo postoupit. Nevíme ani, kdy se tuto skutečnost dozvíme,“ dodal pro web Zprávy z Moravy.

Přečtěte si celý článek: Konec snu? Ještě ne. Blansko stále může pomýšlet na postup do druhé ligy


1 2 3 4 > >>