ČSK Uherský Brod

ČSK Uherský Brod

Založeno: 1893 | www.cskub.cz

Aktuálně z klubu

02.03.2024: Uherský Brod se pokusí v Moravskoslezské fotbalové lize zachránit za výrazné pomoci druholigové Kroměříže. Hanácká Slavia poslala do Brodu sedm hráčů na hostování. Jmenovitě budou do konce sezony působit v týmu nového trenéra Ondrůška Matěj Votava, Jakub Novotný, Petr Sklenář, Jan Lebánek, Patrik Červenka, Šimon Vyhlíd a Vladyslav Mazuryk.

05.12.2023: Zachránit Uherský Brod ve třetí lize je úkol pro nového trenéra. V jarních odvetách povede fotbalisty z Orelského stadionu v roli hlavního kouče Miroslav Ondrůšek. Na podzim působil v Nivnici, nyní ve funkci nahrazuje odvolaného Zdeňka Šebestu.

17.10.2023: Při třetiligovém zápase mužů Uherského Brodu proti Zlínsku podpořili hráči i fanoušci obou mužstev mladého gólmana ČSK Uherský Brod. Michael Maršálek zkolaboval během utkání dorostenecké soutěže v utkání s Boršicemi. "Provedli jsme kontrolu základních životních funkcí. Bohužel došlo k zástavě srdce, takže byla zahájena resuscitace," uvedl trenér domácích Miroslav Kobzinek pro sport.ub.cz. Stav čtrnáctiletého brankáře je i nadále vážný. Uherský Brod

05.08.2023: ČSK Uherský Brod získal těsně před startem třetí ligy několik posil. Z Mladé Boleslavi přichází dvacetiletý obránce a odchovanec klubu Kryštof Obadal. Jarní část sezony strávil ve druholigovém slovenském Pohronie, kde nastoupil do 9 utkání. Posilou do útoku je Petr Motal, který v loňské sezoně nastřílel 42 branek v dresu Němčic. Dále z divizního Holešova přichází Martin Novotný, z Rakouska se vrací do MSFL Petr Sklenář, z Nivnice Pavel Konečný, ze Zlína přestoupil Tomáš Maleňák a z Ořechova Petr Kozelek.

27.07.2023: ČSK Uherský Brod představil trojici nových hráčů. Z nedalekého Trenčína přicházejí osmnáctiletý útočník Samuel Bulko a rok starší záložník Jakub Škultéty. Třetím novicem v kabině je jednadvacetiletý útočník Jakub Vrbka, který odehrál loňský ročník ve Vítkovicích.

01.07.2023: Fotbalisty ČSK Uherský Brod povede v nové sezoně Zdeněk Šebesta. V minulé sezoně se věnoval výhradně mládeži. V Uherském Brodě vedl dorost i školičku, dohlížel také na žáky či přípravku. Nyní bude mít šéftrenér mládeže ČSK Zdeněk Šebesta na starosti hlavně třetiligový tým dospělých. Bývalý kouč Strání či Újezdce totiž na lavičce slováckého celku střídá Lukáše Pazderu, po roční pauze se vrací zase k mužům. "Chci navázat na práci svého předchůdce. S Lukášem Pazderou jsme si lidsky sedli, fungovalo to. Krásně jsme si vypomáhali. On i vzhledem k okolnostem dával šanci mladým klukům, odchovancům, což mě samozřejmě těšilo. Vím, že třetí liga je obrovsky náročná soutěž, ale chci mužstvo a kluky zase o kousek posunout a hrát tak, abychom neměli žádné problémy se záchranou," uvedl Šebesta pro webové stránky Uherského Brodu. "Chtěli jme někoho, kdo zná prostředí, tým," vysvětluje prezident klubu Josef Hamšík. Jako první s nabídkou oslovil Miroslava Ondrůška. Bývalý ligový gólman, který v Brodě coby trenér rovněž působil, ale nabídku s díky odmítl a pokračuje v sousední Nivnici, kde má rozdělanou práci.

Miroslav Ondrůšek
Miroslav Ondrůšek
hlavní trenér
Matěj Votava
Matěj Votava (13 gólů)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
290 diváků (5 % kapacity)
průměrná návštěva, Orelský stadion

Rekordy mužstva

Nejvíce branek za klub v MSFL: Marek Mančík (26 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Marek Mančík (156 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: David Sklenář (36 let a 8 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Richard Kovařík (15 let a 347 dnů)
Nejvyšší výhra: 6-0 (ČSK Uherský Brod vs KD Karviná), 0. kolo sezony 1992/1993
Nejvyšší prohra: 8-1 (FK Třinec vs ČSK Uherský Brod), 13. kolo sezony 2023/2024
Nejvyšší návštěva: 800 diváků (ČSK Uherský Brod 1-1 FC Zlín B, 29.03.2024)

Historické názvy

ČSK Uherský BrodČSK Uherský Brod1994 - dosud
TJ Spartak Uherský BrodTJ Spartak Uherský Brod1990 - 1994