ČSK Uherský Brod

ČSK Uherský Brod

Založeno: 1893 | www.cskub.cz

Aktuálně z klubu

17.10.2023: Při třetiligovém zápase mužů Uherského Brodu proti Zlínsku podpořili hráči i fanoušci obou mužstev mladého gólmana ČSK Uherský Brod. Michael Maršálek zkolaboval během utkání dorostenecké soutěže v utkání s Boršicemi. "Provedli jsme kontrolu základních životních funkcí. Bohužel došlo k zástavě srdce, takže byla zahájena resuscitace," uvedl trenér domácích Miroslav Kobzinek pro sport.ub.cz. Stav čtrnáctiletého brankáře je i nadále vážný. Uherský Brod

05.08.2023: ČSK Uherský Brod získal těsně před startem třetí ligy několik posil. Z Mladé Boleslavi přichází dvacetiletý obránce a odchovanec klubu Kryštof Obadal. Jarní část sezony strávil ve druholigovém slovenském Pohronie, kde nastoupil do 9 utkání. Posilou do útoku je Petr Motal, který v loňské sezoně nastřílel 42 branek v dresu Němčic. Dále z divizního Holešova přichází Martin Novotný, z Rakouska se vrací do MSFL Petr Sklenář, z Nivnice Pavel Konečný, ze Zlína přestoupil Tomáš Maleňák a z Ořechova Petr Kozelek.

27.07.2023: ČSK Uherský Brod představil trojici nových hráčů. Z nedalekého Trenčína přicházejí osmnáctiletý útočník Samuel Bulko a rok starší záložník Jakub Škultéty. Třetím novicem v kabině je jednadvacetiletý útočník Jakub Vrbka, který odehrál loňský ročník ve Vítkovicích.

01.07.2023: Fotbalisty ČSK Uherský Brod povede v nové sezoně Zdeněk Šebesta. V minulé sezoně se věnoval výhradně mládeži. V Uherském Brodě vedl dorost i školičku, dohlížel také na žáky či přípravku. Nyní bude mít šéftrenér mládeže ČSK Zdeněk Šebesta na starosti hlavně třetiligový tým dospělých. Bývalý kouč Strání či Újezdce totiž na lavičce slováckého celku střídá Lukáše Pazderu, po roční pauze se vrací zase k mužům. "Chci navázat na práci svého předchůdce. S Lukášem Pazderou jsme si lidsky sedli, fungovalo to. Krásně jsme si vypomáhali. On i vzhledem k okolnostem dával šanci mladým klukům, odchovancům, což mě samozřejmě těšilo. Vím, že třetí liga je obrovsky náročná soutěž, ale chci mužstvo a kluky zase o kousek posunout a hrát tak, abychom neměli žádné problémy se záchranou," uvedl Šebesta pro webové stránky Uherského Brodu. "Chtěli jme někoho, kdo zná prostředí, tým," vysvětluje prezident klubu Josef Hamšík. Jako první s nabídkou oslovil Miroslava Ondrůška. Bývalý ligový gólman, který v Brodě coby trenér rovněž působil, ale nabídku s díky odmítl a pokračuje v sousední Nivnici, kde má rozdělanou práci.

22.06.2023: Trenér Lukáš Pazdera skončil na vlastní žádost na lavičce Uherského Brodu a přijal angažmá v divizním Vsetíně. "Vážím si šance, kterou mi dal šéf klubu. Jen mě mrzí, že je na všechno sám. Takových nadšenců si město a místní fotbal zaslouží víc," řekl Pazdera pro server idobryden.cz. "Spolupráce byla na úrovni, každému trenérovi bych to přál. Neodcházím ve zlém, s šéfem klubu, realizačním týmem i hráči mám dobré vztahy, klidně s nimi zajdu na pivo. A třeba se jednou ještě vrátím," uvedl šestatřicetiletý kouč. Na uvolněné místo by se mohl po třech letech vrátit Miroslav Ondrůšek, aktuálně kouč Nivnice.

31.01.2023: ČSK Uherský Brod pořádá unikátní výstavu k 130. výročí klubu. Nejstarší fotbalový klub na Moravě a druhý nejstarší klub v republice. To je vizitka Českého sportovního klubu v Uherském Brodě. U příležitosti tohoto významného jubilea uspořádalo vedení klubu unikátní výstavu, kterou mohou návštěvníci zhlédnout ve foyer Domu kultury v Uherském Brodě. Výstava mapuje historii klubu od samotného počátku. K vidění jsou dobové fotografie, které nebyly dosud nikde publikovány. "Mezi unikátní exponáty patří originální registrační průkaz hráče Jaroslava Fornůska z roku 1924. Na výstavě je k vidění rovněž plakát týmu, který v sezoně 1993/1994 vybojoval historický postup do druhé celostátní ligy. Nechybí ani fotografie mládežnických týmů a družstva žen, které hraje pod hlavičkou ČSK Uherský Brod už desátou sezonu," uvedl Petr Zpěvák, jeden ze spoluautorů výstavy. Vzácné fotografie mapující historii fotbalu v Uherském Brodě dodal na výstavu František Varaďa, dlouholetý činovník fotbalového klubu. Snímky zachycující posledních deset let pak nafotil František Blaha. "Jsem velmi potěšen, že fotbalový klub ČSK Uherský Brod může oslavit toto významné jubileum. Je to pro nás zavazující směrem do budoucnosti. Dnes máme pod hlavičkou ČSK deset kategorií - muže, ženy, dorost A, dorost B, starší žáky, mladší žáky, starší žákyně, starší přípravku, mladší přípravku a fotbalovou školičku. Všem trenérům, funkcionářům a hráčům všech kategorií patří velký dík a mají můj obdiv," dodal Josef Hamšík, předseda ČSK Uherský Brod.

Zdeněk Šebesta
Zdeněk Šebesta
hlavní trenér
Tomáš Martiš
Tomáš Martiš (4 góly)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
239 diváků (4 % kapacity)
průměrná návštěva, Orelský stadion

Rekordy mužstva

Nejvíce branek za klub v MSFL: Robin Josefík (24 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Marek Mančík (146 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: David Sklenář (36 let a 8 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Richard Kovařík (15 let a 347 dnů)
Nejvyšší výhra: 6-0 (ČSK Uherský Brod vs KD Karviná), 0. kolo sezony 1992/1993
Nejvyšší prohra: 8-1 (FK Třinec vs ČSK Uherský Brod), 13. kolo sezony 2023/2024
Nejvyšší návštěva: 482 diváků (ČSK Uherský Brod 0-1 FK Hodonín, 05.08.2017)

Historické názvy

ČSK Uherský BrodČSK Uherský Brod1994 - dosud
TJ Spartak Uherský BrodTJ Spartak Uherský Brod1990 - 1994