FC Hlučín

FC Hlučín

Založeno: 1923 | www.fchlucin.cz | facebook


Aktuálně z klubu

22.06.2021: Zkušený útočník Radovan Lokša přestupuje do Hlučína. Dvaatřicetiletý střelec naposledy působil v béčku Baníku Ostrava. V Moravskoslezské fotbalové lize nastřílel v 67 zápasech 48 gólů.

04.06.2021: V Moravskoslezské fotbalové lize došlo k několika trenérským změnám. Již v únoru se ujal béčka Baníku Ostrava Tomáš Hejdušek. Stal se tak nástupcem Ondřeje Smetany, jenž postoupil do trenérského křesla u hlavního týmu. V květnu skončil na lavičce Hlučína Roman West a nový majitel si přivedl Lubomíra Adlera z Petřkovic. Odra zahájí sezonu v městském přeboru a za postupem ji povede Jaroslav Andrejko. Vynucenou trenérskou změnu musí řešit také béčko Slovácka. Úspěšný kouč Jiří Saňák, který mladé fotbalisty pozvedl na špici MSFL, odchází do prvoligové Sigmy Olomouc na pozici asistenta trenéra Václava Jílka. Kdo zaujme uvolněný post ještě nebylo rozhodnuto. Trenérskou změnu hlásí také béčko Fastavu Zlín. Zatímco dosavadní kouč juniorky Jan Jelínek povede v nové sezoně prvoligový tým, třetiligové rezervy se ujal Marek Kalivoda. Na vlastní žádost skončil i trenér Nového Města Richard Zeman, novým koučem se stal Pavel Procházka.

20.05.2021: FC Hlučín představil nového trenéra. Z nedalekých Petřkovic, které nebudou v MSFL pokračovat, přichází Lubomír Adler. Asistentem bude David Levčík, o gólmany se bude starat Antonín Buček. Do kádru si přivádí několik svých svěřenců z Petřkovic, které doplní nadějnými mladíky Hlučína. "Věřím, že budeme úspěšní. Musíme do kabiny napumpovat energii a vytvořit správnou chemii, aby to fungovalo. Jsem ambiciózní člověk, takže chci pořád vyhrávat. Za každou cenu se nikam netlačíme, ale samozřejmě chceme být nejlepší. Přejeme si přilákat na stadion fanoušky a do klubu nové sponzory. Postup jsme si ovšem za jasný cíl nestanovili. Uvidíme, co z toho nakonec vyleze," říká nový kouč v rozhovoru pro klubové stránky.

13.05.2021: FC Hlučín má nového majitele. Milan Hudeczek, Václav Lichovník a Alan Jančík, trojice dosavadních spolumajitelů, se rozhodli prodat své podíly podnikateli Petru Táčovi. Táč dosud působil jako předseda Odry Petřkovice, kde si stěžoval na malou podporu města a také omezené možnosti v úpravách sportovního areálu. "Zhruba před rokem, jsme se rozhodli, že bychom rádi naši činnost v FC Hlučín ukončili, samozřejmě za předpokladu, že se nám podaří najít nástupce, který svými schopnostmi, financemi i zkušenostmi s fotbalem bude schopen zaručit, že fotbal v Hlučíně bude v rámci možností pokračovat minimálně na stejné úrovni, kterou se podařilo nastavit nám. Během posledních několika měsíců proběhlo několik jednání s různými zájemci, nakonec jsme se rozhodli pro pana Petra Táče, který v Hlučíně žije a v sousedních Petřkovicích dokázal, že fotbal umí dělat možná lépe než my. Navíc nám garantoval, že mládež v Hlučíně nebude odložena na druhou kolej," stojí v prohlášení současných majitelů na webových stránkách klubu.

Lubomír Adler
Lubomír Adler
hlavní trenér
Adam Zajíček
Adam Zajíček (2 góly)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
diváků (0 % kapacity)
průměrná návštěva, Městský fotbalový stadion Hlučín

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Dominik Kraut (51 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Kristián Hudeczek (156 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Martin Hanus (39 let a 312 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Lukáš Jaroš (16 let a 325 dnů)
Nejvyšší výhra: 8-1 (FC Hlučín vs FC Velké Meziříčí), 11. kolo sezony 2018/2019
Nejvyšší prohra: 5-0 (SK Spartak Hulín vs FC Hlučín), 29. kolo sezony 2011/2012
Nejvyšší návštěva: 489 diváků (FC Hlučín 1-2 FC Odra Petřkovice, 02.10.2020)

Historické názvy

FC Hlučín (1991 - dosud)

TJ Hlučín (1959 - 1991)

DSO Slavoj Hlučín (1953 - 1959)

Sokol Hlučín (1948 - 1953)

SK Hlučín (1923 - 1948)