Aktuálně z klubu

25.02.2025: 1. SC Znojmo vydalo na oficiálních webových stránkách prohlášení, že klub bude na jaře pokračovat v Moravskoslezské fotbalové lize. "Akcionáři 1. SC Znojmo FK podepsali kupní smlouvu s německou společností CES Trade GmbH na budoucím prodeji fotbalového klubu. Oficiální předání fotbalového klubu má stanovený termín 1. 5. 2025," stojí v prohlášení.

12.02.2025: 1. SC Znojmo přišlo o tři body v tabulce. Klub nemá prostředky na základní provoz a neuhradil ani pokutu ve výši dvaadvacet tisíc korun od Fotbalové asociace ČR. Z důvodu neuhrazených závazků přišel o tři body v tabulce a pokud nebudou dluhy uhrazeny, může být ze soutěže vyloučen. Informaci přinesl Znojemský deník.

07.02.2025: Znojmo nezahájilo přípravu na jarní část sezony Moravskoslezské fotbalové ligy. "Fakta prostě mluví v tuto chvíli jasně. Nejsou tady hráči, odvolali jsme začátek přípravy o tři týdny, rušil se program a majitel nekomunikuje," shrnul nepříjemnou situaci asistent ředitele a sekretář klubu Radim Hübner. Podobnou situaci zažilo Znojmo již na začátku sezony, na poslední chvíli ale kádr složili a odehráli podzimní část sezony. Přesto je možnost, že se od příští sezony bude ve Znojmě hrát druhá liga. Trvale by se k rakouským hranicím měl přestěhovat Vyškov. Podrobnější informace přináší ve svém článku server eFotbal.cz.

26.09.2024: Znojmo opět mění trenéra. Poté, co se v polovině září rozloučili s Amorimem, odchází i jeho nástupce. Filipe Moreira se rozhodl opustit pozici hlavního trenéra poté, co obdržel lukrativní pracovní nabídku ze Středního východu," oznámil klub na oficiální facebookové stránce.

16.09.2024: 1. SC Znojmo opět převezme portugalský trenér. Nově jmenovaným koučem se stal šedesátiletý Filipe Moreira. Jeho posledním působištěm je třetiligový portugalský klub Anadia FC, kde skončil na konci minulé sezony. V klubu působil pět utkání s bilancí 2 vítězství, 2 remízy a jedna porážka. Asistentem se stal Rui Cipriano.

14.09.2024: Rui Amorim, stejně jako jeho asistent João Redondo, končí na lavičce Znojma. "Amorim přišel v říjnu loňského roku a výrazně pomohl týmu bojovat o postup, získávat body a hrát fotbal na kvalitní úrovni. Pro všechny, kteří měli čest s ním pracovat, je příkladem profesionality, vášně a poctivosti. Vážíme si všeho, co pro klub udělal, a přejeme mu hodně štěstí v jeho dalším působení," rozloučil se s portugalským trenérem klub na facebookové stránce.

Igor Dudnyk
Igor Dudnyk
hlavní trenér
Rodrigo Abreu De Sá Vilela
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
206 diváků (8 % kapacity)
průměrná návštěva, Městský stadion v Horním parku

Rekordy mužstva

Nejvíce branek za klub v MSFL: Tomáš Okleštěk (25 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Martin Krakovčík (56 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: David Komínek (37 let a 27 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Jakub Koukal (15 let a 171 dnů)
Nejvyšší výhra: 9-1 (1. SC Znojmo FK vs KD Karviná), 0. kolo sezony 1991/1992
Nejvyšší prohra: 0-8 (1. SC Znojmo FK vs FC Baník Ostrava B), 33. kolo sezony 2022/2023
Nejvyšší návštěva: 623 diváků (1. SC Znojmo FK 0-1 FC Velké Meziříčí, 02.08.2019)

Historické názvy

1. SC Znojmo FK1. SC Znojmo FK2000 - dosud
Fotbal ZnojmoFotbal Znojmo1999 - 2000
VTJ ZnojmoVTJ Znojmo1995 - 1999
VTJ Znojmo-RapoticeVTJ Znojmo-Rapotice1994 - 1995
SKPP ZnojmoSKPP Znojmo1993 - 1994
SKP ZnojmoSKP Znojmo1992 - 1993
SKP Znojmo-PráčeSKP Znojmo-Práče1989 - 1992
TJ Rudá hvězda ZnojmoTJ Rudá hvězda Znojmo1969 - 1989
Rudá hvězda ZnojmoRudá hvězda Znojmo1954 - 1969
DSO Rudá hvězda ZnojmoDSO Rudá hvězda Znojmo1953 - 1954