SK Hanácká Slavia Kroměříž

SK Hanácká Slavia Kroměříž

Založeno: 1919 | www.hanackaslavia.cz | facebook


Aktuálně z klubu

20.05.2022: Hanácká Slavia Kroměříž dnes představila novou klubovou identitu. Představení nového loga, se kterým Hanáci vstoupí do následující sezony, si můžete prohlédnout na klubovém kanále.

22.04.2022: Hanácká Slavia Kroměříž i přes porážku na půdě Sigmy Olomouc stále vede tabulku Moravskoslezské fotbalové ligy. Oba týmy dělí na čele dva body a oba se přihlásily do bojů o postup. "Nejspíš se nečekalo, že nám tak vyjde podzim a že budeme postupu opravdu blízko. Nesnažíme si připouštět tlak, jdeme zápas od zápasu a v kabině je stále stejně dobrá nálada. Jdeme krůček po krůčku a snad dokráčíme k našemu cíli," říká k aktuálním výkonům Hanácké Slavie záložník Michal Cupák. "Mají nás na dostřel, my ale máme všechno stále ve vlastních rukou. Věřím, že to můžeme zvládnout," dodává třiadvacetiletý autor devíti branek v rozhovoru pro server ZprávyZMoravy.cz.

Přečtěte si celý rozhovor: Odchovanec Cupák táhne Kroměříž k postupu z MSFL. Je to pohádka, říká

12.11.2021: SK Hanácká Slavia Kroměříž vede tabulku Moravskoslezské fotbalové ligy a chce se rvát o postup do Fotbalové národní ligy. "Uděláme pro to všechno. Poslední dvě sezony nám to zhatil covid, letos už se ale soutěž snad dohraje. Pokud budeme mít šanci, tak budeme bojovat, co to půjde," říká v rozhovoru pro web Zprávy z Moravy kouč Bronislav Červenka. [www.zpravyzmoravy.cz: Kroměříž chce do druhé ligy. Pro postup uděláme maximum, říká trenér Červenka]

17.08.2021: Ve druhém kole domácího poháru čekají celky z Moravskoslezské fotbalové ligy atraktivní duely. Na prvoligovou Ostravu se mohou těšit fanoušci v Hlučíně, v Blansku budou k vidění fotbalisté Zlína a Uničov se střetně se Sigmou Olomouc. Právě Olomoucí prošla většina hráčů Uničova včetně nejlepšího střelce Aleše Krče. Druholigová Zbrojovka se představí v Kroměříži, Opava jede do Velkého Meziříčí a Jihlava do Uherského Brodu. Pokud si Vratimov v dohrávce prvního kola poradí s druholigovým Prostějovem, střetne se ve druhém kole s divizním Valašským Meziříčí. Oficiálním hracím dnem druhého kola je středa 25.8.

Los klubů MSFL 2. kola MOL Cupu:
Valašské Meziříčí - Vratimov/Prostějov
Uherský Brod - Jihlava
Blansko - Zlín
Velké Meziříčí - Opava
Hlučín - Ostrava
Uničov - Olomouc
Kroměříž - Brno

Bronislav Červenka
Bronislav Červenka
hlavní trenér
Claude Lhotecký
Claude Lhotecký (13 gólů)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
255 diváků (17 % kapacity)
průměrná návštěva, Fotbalový stadion v Obvodové ulici

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Jan Silný (81 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Tomáš Jeleček (150 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Luděk Juráň (39 let a 62 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Daniel Chytil (16 let a 35 dnů)
Nejvyšší výhra: 0-6 (FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou vs SK Hanácká Slavia Kroměříž), 24. kolo sezony 2013/2014
Nejvyšší prohra: 7-0 (FK mládeže Vysočina Jihlava vs SK Hanácká Slavia Kroměříž), 11. kolo sezony 2009/2010
Nejvyšší návštěva: 1046 diváků (SK Hanácká Slavia Kroměříž 1-1 SK Spartak Hulín, 07.09.2016)

Historické názvy

SK Hanácká Slavia Kroměříž (1919 - dosud)