FC Slovan Rosice

FC Slovan Rosice

Založeno: 1909 | www.fc-rosice.cz

Aktuálně z klubu

21.09.2023: Fotbalové Rosice bývaly v MSFL zvyklé hrávat nahoře. Jenže letos se jim zatím moc nedaří. Tým vyhrál ze sedmi zápasů jediný a na kontě má jen sedm bodů. Rosice mohly minulý týden přidat ve Frýdku-Místku druhou výhru v řadě, nakonec ale letos už počtvrté remizovaly. Zápas proti Valcířům skončil 1:1 a Rosice jsou tak v tabulce čtvrté od konce. "Ve Frýdku-Místku jsme odehráli slušný zápas. Dostali jsme se do vedení, ale po velké chybě jsme je nechali vyrovnat. Bod musíme vzít, ale klidně jsme mohli vyhrát," řekl pro zpravyzmoravy.cz kouč Rosic Petr Čuhel.

14.09.2023: Utkání sedmnáctého kola mezi Slovanem Rosice a SK Hranice zůstalo nedohráno. V patnácté minutě hry se přihnal silný déšť a rozhodčí se rozhodl zápas přerušit. "Přišla patnáctiminutová smršť, do toho vítr a na tvrdém hřišti se utvořily kaluže. Jelikož měli arbitři zjištěno, že v šest hodin má přijít další déšť, ani se nečekalo a zápas byl odložen," vysvětlil hranický trenér Radek Malina Hranickému deníku. Náhradní termín byl stanoven na středu 27. září v 16.30. Bude upřesněno, zda se bude v utkání pokračovat nebo bude zahájen nový zápas.

31.03.2023: "Od Rakouska jsem čekal vyšší kvalitu. Rosice jsou na tom lépe, je tady zkušený a kvalitní tým. MSFL je lepší," říká Fabian Matula, navrátilec z rakouského SV Großkrut. Přestože dvaadvacetilý záložník studuje vysokou školu, posunu do profesionální soutěže by se nebránil. "S MSFL se zatím sžívám. Chtěl bych výš, ale teď se na to nedívám. Je třeba se prosadit ve třetí lize. Pokud bychom postoupili do druhé ligy s Rosicemi, byl by to splněný sen," řekl v rozhovoru pro web ZprávyzMoravy.cz.

Přečtěte si celý rozhovor s Fabianem Matulou: Od angažmá v Rakousku jsem čekal víc, přiznal Matula. Čím ho zaujaly Rosice?

07.01.2023: FC Slovan Rosice přivítá do svého kádru dva nové hráče. Levý obránce nebo záložník Matěj Novotný přichází z béčka Mladé Boleslavi, zatímco ofenzivní hráč Fabian Matula přichází z rakouského Grosskrutu. Dříve působil ve Zbrojovce Brno, kde dělal kapitána v divizní juniorce. Kádr dále doplní odchovanci Jiří Oborný a Sabri Al Dury. Z klubu naopak odešel devětadvacetiletý obránce Pavel Drbal (90 startů v MSFL, 9 branek) do Sparty Brno a končí také Jan Vítámvás (35 zápasů v MSFL, 2 branky) a brankář David Juran (24 zápasů v MSFL), který přestupuje do divizního Startu Brno.

14.11.2022: FC Slovan Rosice zažívá skvělou sezonu v Moravskoslezské fotbalové lize. S nejlepší obranou a čtvrtým nejproduktivnějším útokem sice obsadili průběžnou třetí příčku, na postup však nemyslí. "V tuto chvíli postupové ambice nemáme. Favorité jsou jiní," říká trenér Slovanu Rosice Petr Čuhel. "Chtěli jsme hrát v horní polovině. To byl náš cíl, abychom mohli hrát bez stresu. Ovšem že budeme tak vysoko, s tím jsme nepočítali," doplňuje trenér v rozhovoru pro ZprávyzMoravy.cz [Rosice? Jako rodina, říká trenér Čuhel. Co postup z MSFL? ].

Hlučín a Frýdek postupují do třetího kola, Kroměříž vypadla na penalty

Z šesti mužstev MSFL, která postoupila do druhého kola, zvládla svůj boj dvě z nich. Zápas nezvládly Kvítkovice, Uničov, Rosice a Kroměříž. Dařilo se naopak Hlučínu a Frýdku-Místku.

21.09.2022 | přečíst článek

Petr Čuhel
Petr Čuhel
hlavní trenér
Adam Fila
Adam Fila (11 gólů)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
179 diváků (12 % kapacity)
průměrná návštěva, Stadion FC Slovan Rosice

Rekordy mužstva

Nejvíce branek za klub v MSFL: Adam Fila (29 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Pavel Novák (125 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Petr Malata (38 let a 78 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Vojtěch Haminger (15 let a 330 dnů)
Nejvyšší výhra: 6-1 (FC Slovan Rosice vs SK Hanácká Slavia Kroměříž), 7. kolo sezony 2011/2012
Nejvyšší prohra: 8-0 (FK Třinec vs FC Slovan Rosice), 23. kolo sezony 2012/2013
Nejvyšší návštěva: 590 diváků (FC Slovan Rosice 0-1 FC Baník Ostrava B, 23.10.2021)

Historické názvy

FC Slovan RosiceFC Slovan Rosice1999 - dosud
TJ Slovan RosiceTJ Slovan Rosice1954 - 1999
SK Slovan RosiceSK Slovan Rosice1909 - 1954