Historie Moravskoslezské fotbalové ligy

Sezóna 1995/1996

V sezoně 1995/1996 se poprvé stalo, že soutěž nedohráli všichni účastníci. Již během podzimní části byl ze soutěže vyloučen nováček FK VTJ Pares Prušánky, veškeré výsledky byly anulovány a klub se stal jediným sestupujícím.

Vítězem MSFL se staly Vítkovice, které postoupily z Divize E. Podruhé za sebou se tak stalo, že soutěž vyhrál postupivší tým z divize. Druhý skončil ČSK Uherský Brod, jemuž se po sestupu nepodařil návrat do druhé ligy. Z devátého místa mimořádně postoupil do druhé ligy Přerov, který získal licenci od druholigového klubu FC Alfa Slušovice.

Nejlepším střelcem sezony se stal útočník Nové huti Ostrava Rostislav Pikonský, který soupeřům nastřílel 16 branek.

6.  SK UNEX UničovSK UNEX Uničov281241244:37 (7)40-2
7.  SK Kontakt Moravia RatíškoviceSK Kontakt Moravia Ratíškovice281241250:43 (7)40-2
8.  VTJ ZnojmoVTJ Znojmo281171042:46 (-4)40-2
9.  FK PS PřerovFK PS Přerov281161147:50 (-3)39-3
10.  FC Boby Brno Unistav BFC Boby Brno Unistav B281071137:39 (-2)37-5
11.  FC MSA Dolní BenešovFC MSA Dolní Benešov281031540:46 (-6)33-9
12.  FC Baník Ostrava BFC Baník Ostrava B28881241:47 (-6)32-10
13.  FC Spartak PSJ Motorpal JihlavaFC Spartak PSJ Motorpal Jihlava28851542:60 (-18)29-13
14.  SK KUNZ HraniceSK KUNZ Hranice28641824:65 (-41)22-20
15.  TJ ŽD BohumínTJ ŽD Bohumín28461822:72 (-50)18-24
Pozn.: O pořadí na 6. až 8. místě rozhodla minitabulka vzájemných zápasů.