Aktuálně z klubu

Antonín Popelka: Souboj s Uherským Brodem bude pikantní

FC Strání slaví historický postup do Moravskoslezské fotbalové ligy. Obec s více než třemi tisíci obyvateli nikdy tak vysokou soutěž nehrála. Klub má ale stále vysoké ambice. "Čeká nás stabilizace klubu na této úrovni, tvrdá práce na mládežnických úrovních a práce na značce klubu bez ztráty chuti dělat fotbal na Olympu amatérské úrovně," říká v exkluzivním rozhovoru pro MSFL.cz prezident klubu Antonín Popelka. A jaké očekávání má od nové sezony v MSFL? "Budeme spokojení, když se k nám soupeři nebudou těšit, tak jako tomu bylo poslední roky a když budeme mít nálepku nepříjemného soupeře."

02.07.2024 | přečíst článek

02.07.2024: FC Strání mění po postupu z divize trenéra. Tým po Vladimíru Bekerovi přebírá Dušan Tesařík. Bývalý záložník Zlína, Teplic či Ostravy se po letech vrací ze severu Čech, kde s rodinou žije, do rodného kraje. "Po lidské stránce jsme neměli žádné výhrady. Trenér Beker je pracovitý, důsledný, má velký potenciál se v budoucnu dostat ještě výš. Bohužel v několika bodech jsme nebyli schopní najít společnou řeč, proto jsme vyhodnotili, že bude lepší, když se v dobrém rozejdeme a každý si půjde svojí vlastní cestou," vysvětluje Popelka. "S Tondou musím souhlasit. V některých věcech jsme se opravdu neshodli. Ze svých trenérských zásad nikdy neustoupím, to raději ukončím spolupráci, byť je třeba prospěšná," prohlásil Beker pro klubový web.

29.06.2024: Včera proběhl los 2. předkola MOL Cupu 2024/2025 Zástupci MSFL nastoupí proti těmto celkům:
Havířov - Třinec
Valašské Meziříčí - Frýdek-Místek
Bohumín - Hlubina
Krnov - Hlučín
Šumperk - Uničov
Vsetín - Zlínsko
Slavičín - Strání
Skaštice - Uherský Brod
Břeclav - Hodonín
Žďár n. S. - Blansko
Nové Sady - Start Brno
Havlíčkův Brod - Rosice
Tasovice - Znojmo

25.05.2024: Moravskoslezská fotbalová liga (MSFL) představuje nováčky, kteří se zapojí do příští sezony. Z Divize D postupuje béčko Zbrojovky Brno, které se do třetí ligy vrací po dvanácti letech. Premiéru v MSFL si užijí vítězové dalších divizních skupin. FC Strání, které hrálo ještě před deseti lety 1. B třídu, se stalo vítězem Divize E hned v první sezoně, a to i díky dvaatřiceti brankám Luboše Mikloviče. Třetím postupujícím je TJ Unie Hlubina těšící se na svou premiérovou sezonu ve třetí lize. Vítězi Divize F byl nabídnut postup už v minulé sezoně, klub ale tuto výzvu nepřijal a letos si vykopal přímý postup z prvního místa.

Dušan Tesařík
Dušan Tesařík
hlavní trenér
průměrná návštěva
diváků (0 % kapacity)
průměrná návštěva,

Rekordy mužstva

Nejvíce branek za klub v MSFL:
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL:
Nejstarší hráč v historii:
Nejmladší debutant v historii:
Nejvyšší výhra:
Nejvyšší prohra:
Nejvyšší návštěva:

Historické názvy

FC StráníFC Strání0 - dosud