TJ Start Brno

TJ Start Brno

Založeno: 1957 | www.startbrno.cz

Aktuálně z klubu

16.09.2023: MSFL ukrojila ze svého programu sedm kol. V čele tabulky se zatím překvapivě vyhřívají hráči brněnského Startu, kteří bodovali už v šesti zápasech v řadě. Nováček MSFL vstoupil do soutěže porážkou se Zlínskem, pak ale pětkrát v řadě vyhrál a naposledy remizoval 0:0 v Hlučíně. Start je v čele tabulky, jeden bod před B týmem Baníku. A právě na jeho půdu v neděli brněnský tým vyjede. "Rozhodně jsme neplánovali to, co se nám doteď povedlo. Nečekali jsme, že po sedmém kole budeme tam, kde teď jsme. Musím ale říct, že jsme velmi spokojeni," usmál se v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz trenér Startu Milan Frimmel.

11.08.2023: Na brněnské derby nováčků mezi Startem Brno a Tatranem Bohunice (1:0) dorazilo 1080 diváků. Jde o nejvyšší návštěvu na utkání MSFL za téměř čtyři roky a čtvrtou nejvyšší od roku 2014, kdy tento údaj sledujeme. Zápasem s dosud nejvyšší zaznamenanou návštěvou je utkání Blanska s béčkem Sigmy Olomouc (3-1), na které se na podzim roku 2019 přišlo podívat 1420 fanoušků.

02.08.2023: Brněnský Start se chystá na premiéru v MSFL, do které vstoupí pátečním duelem proti Zlínsku. V akci bude i Martin Zikl, jehož ambiciózní klub přivedl z Líšně. "Chceme hrát klidný střed ve třetí lize. Pak v budoucnu třeba něco víc, ale to se uvidí," říká čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč, který hrál dříve také ligu za Zbrojovku. Naposledy působil v Líšni, teď ho ale diváci budou vídat v MSFL. "Po nějaké chvíli v přípravě jsem zjistil, že bych si v Líšni moc nezahrál. Měl jsem nějaké nabídky. Start byl nejrychlejší, a tak jsme se domluvili," řekl Zikl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

14.07.2023: Trojici nových tváří představil nováček Moravskoslezské fotbalové ligy Start Brno. Do defenzivy získal klub z Lesné třiadvacetiletého Martina Papeže, který na jaře působil v MSFL v Hodoníně. Zkušenosti s třetí ligou má i vysoký devatenáctiletý forvard Martin Březina, který přichází ze Znojma. Největší posilu ale získal Start z nedaleké Líšně, kde se na půlročním hostování dohodli s útočníkem Martinem Ziklem. Odchovanec Zbrojovky Brno strávil poslední dvě sezony ve Fotbalové národní lize, během kterých nastoupil ke 46 utkáním a vstřelil 4 branky. Z mužstva naopak odchází brankář Vyklický, obránce Hubr, záložníci Patrik a Robin Demeterové a útočník Okleštěk.

07.06.2023: "MSFL je nesmírně kvalitní soutěž, budeme se na ni muset adaptovat, a především dobudovat areál tak, aby této úrovni odpovídal. Chceme také rozšířit počet tréninkových ploch, ještě lépe pracovat s mládeží. To jsou teď naše úkoly," říká po postupu do MSFL manažer STARTu Brno Roman Procházka v rozhovoru pro idnes.cz.

03.06.2023: Kolo před koncem je znám první vítěz divize. Ve skupině D získal prvenství brněnský klub Start pod vedením trenéra Milana Frimmela. Mezi jeho svěřence patří několik zkušených borců v čele s Tomášem Oklešťkem, brankářem Chmielem nebo bratry Demeterovými. "Brno je velké město, první ligu si zaslouží. Líšeň zase předvádí neskutečné výkony ve druhé lize. Pokud my budeme hrát třetí ligu, tak je to za mě pro Brno jen dobře," říká v rozhovoru pro web ZprávyZMoravy.cz trenér Frimmel.

Milan Frimmel
Milan Frimmel
hlavní trenér
Martin Zikl
Martin Zikl (5 gólů)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
611 diváků (111 % kapacity)
průměrná návštěva, Stadion TJ Start Brno

Rekordy mužstva

Nejvíce branek za klub v MSFL: Martin Zikl (5 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Michal Szewieczek (10 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Šimon Šumbera (32 let a 268 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Jozef Halcin (19 let a 173 dnů)
Nejvyšší výhra: 3-0 (TJ Start Brno vs FK Blansko), 4. kolo sezony 2023/2024
Nejvyšší prohra: 0-3 (TJ Start Brno vs FC Zlínsko), 1. kolo sezony 2023/2024
Nejvyšší návštěva: 1080 diváků (TJ Start Brno 1-0 TJ Tatran Bohunice, 11.08.2023)

Historické názvy

TJ Start BrnoTJ Start Brno1957 - dosud