MFK Vítkovice

MFK Vítkovice

Založeno: 2012 | www.mfkv.cz | facebook


Aktuálně z klubu

11.03.2023: Městský fotbalový klub z Vítkovic se rozhodl změnit trenéra po prvním jarním kole. Po domácím pětigólovém výprasku s Frýdlantem nad Ostravicí odešel z funkce hlavního kouče Petr Drozd a nahradil jej Martin Motyčka. "Rozhodli jsme se angažovat do týmu někoho, kdo by pro klub dýchal a je současně pro kluky velkým vzorem. Martin Motyčka toto zcela splňuje. Persona, která zde odehrála tři sezóny v druhé lize, neodešla ani když jsme skončili v divizi a nadále se snažila o vzestup klubu. Na hřišti, ale také mimo něj se jedná o vůdčí osobnost, která svou bohatou kariéru může nadále ukazovat cestu všem hráčům v kabině," říká ke změně majitel vítkovického klubu Martin Hloch. Martin Motyčka byl v roli asistenta trenéra na lavičce již v dnešním utkání v Hodoníně, kde jeho svěřenci prohráli 0:2.

07.01.2023: MFK Vítkovice zažil velmi těžké podzimní období. Po postupu do MSFL se týmu na podzim podařilo získat pouze čtyři body ze čtyř remíz a inkasoval 49 branek během 17 zápasů. V reakci na problémy týmu předal manažer Karel Semelka trenérské žezlo Peteru Drozdovi, bývalému hráči a trenérovi se zkušenostmi z Baníku Ostrava a Hlučína. Semelka se nyní bude věnovat hledání nových hráčů jako manažer A-týmu. Drozd, který v roce 2004 vyhrál první ligu s Baníkem, je rozhodnut pomoci Vítkovicím zachránit se před sestupem.

28.11.2022: MFK Vítkovice jsou po podzimu beznadějně poslední v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy. S nejméně produktivním útokem a nejděravější defenzivou získaly pouhé čtyři body v sedmnácti utkáních. "Dneska víme, že jsme do MSFL šli nepřipravení. Mysleli jsme si, že se s tím popereme lépe, teď ale víme, že tým potřebujeme vhodně doplnit," odhaluje příčiny mizerného podzimu kouč Karel Semelka v rozhovoru pro ZprávyzMoravy.cz. "Hráli jsme s kluky, kteří tady byli v divizi. Nějak jsme posílili, ale náš kádr neměl zkušenosti se třetí ligou, což se pak projevilo. Chyběli nám lídři a vůdčí osobnosti, kteří by řídili naši hru. Proto bychom chtěli dovést dva nebo tři zkušené fotbalisty, kteří by to zvládli," doplňuje a tvrdí: "Nechceme se vzdávat, budeme se rvát. A pokud spadneme, tak nechceme sestupovat se čtyřmi nebo osmi body. Chceme to dohrát důstojně."

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu ZprávyZMoravy.cz: [Do MSFL jsme šli nepřipravení. Ale nevzdáváme se, burcuje kouč posledních Vítkovic]

Hranice skoro vyřadily Karvinou, Frýdek dotahoval dvoubrankovou ztrátu

Do prvního kola MOL Cupu se dostalo jedenáct zástupců MSFL. Své utkání týmy odehrály v úterý a ve středu. Do druhého kola se podařilo postoupit šesti z nich, naopak pohárová cesta skončila Hranicím, Uherskému Brodu, Velkému Meziříčí, Vítkovicím a Hodonínu.

18.08.2022 | přečíst článek

Peter Drozd
Peter Drozd
hlavní trenér
Matyáš Richtár
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
113 diváků (11 % kapacity)
průměrná návštěva, Markvartovice

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Marián Kovařík (14 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Adam Hruzík (30 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Martin Motyčka (37 let a 253 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Jakub Hurník (17 let a 39 dnů)
Nejvyšší výhra: 0-3 (SK Líšeň vs MFK Vítkovice), 7. kolo sezony 2015/2016
Nejvyšší prohra: 6-0 (1. FC Slovácko vs MFK Vítkovice), 4. kolo sezony 2022/2023
Nejvyšší návštěva: 712 diváků (MFK Vítkovice 1-2 1. SK Prostějov, 16.09.2015)

Historické názvy

MFK Vítkovice (2022 - dosud)

MFK Vítkovice (2012 - 2022)