Aktuálně z klubu

15.01.2022: Juniorka Slovácka před jarními odvetami oznámila změny v realizačním týmu. Na pozici asistenta trenéra Pavla Němčického se do Uherského Hradiště vrací Darko Šuškavčevič, někdejší stoper Sigmy Olomouc a Slovácka. O kondici béčka i staršího dorostu se bude nově starat Robin Holík, obránce divizního Strání. Posilu získalo Slovácko i do svého kádru. Z Přerova přichází nejlepší divizní střelec Tadeáš Koryčan. Devatenáctiletý útočník během podzimu nastřílel šestnáct branek.

04.06.2021: V Moravskoslezské fotbalové lize došlo k několika trenérským změnám. Již v únoru se ujal béčka Baníku Ostrava Tomáš Hejdušek. Stal se tak nástupcem Ondřeje Smetany, jenž postoupil do trenérského křesla u hlavního týmu. V květnu skončil na lavičce Hlučína Roman West a nový majitel si přivedl Lubomíra Adlera z Petřkovic. Odra zahájí sezonu v městském přeboru a za postupem ji povede Jaroslav Andrejko. Vynucenou trenérskou změnu musí řešit také béčko Slovácka. Úspěšný kouč Jiří Saňák, který mladé fotbalisty pozvedl na špici MSFL, odchází do prvoligové Sigmy Olomouc na pozici asistenta trenéra Václava Jílka. Kdo zaujme uvolněný post ještě nebylo rozhodnuto. Trenérskou změnu hlásí také béčko Fastavu Zlín. Zatímco dosavadní kouč juniorky Jan Jelínek povede v nové sezoně prvoligový tým, třetiligové rezervy se ujal Marek Kalivoda. Na vlastní žádost skončil i trenér Nového Města Richard Zeman, novým koučem se stal Pavel Procházka.

Velké Meziříčí sází na zkušenost, nejmladší sestavu mělo Slovácko

V Moravskoslezské fotbalové lize zahájilo měření sil osmnáct celků. Opět jsme pro vás připravili věkové srovnání sestav z prvního zápasu jednotlivých týmů. Stejně jako v minulém roce, i letos nasadili nejstarší hráče ve Velkém Meziříčí. Průměrný věk nastupivších hráčů dosáhl téměř osmadvaceti let. Na opačném pólu tohoto srovnání je béčko Slovácka. V souboji se Zlínem použil Jiří Saňák patnáct hráčů, jejichž vážený věkový průměr jen těsně přesáhl dvacet let. Do utkání zasáhlo na straně Slovácka hned deset teenagerů, naopak nejzkušenějším byl čtyřiadvacetiletý Dominik Kostka.

25.08.2020 | přečíst článek

09.06.2020: Třetiligové béčko 1. FC Slovácko má nového trenéra. Funkce se ujal Jiří Saňák, někdejší asistent trenéra Jílka ve Spartě. "Nepřišel jsem nikoho poučovat. Zakládám si na týmové spolupráci nejen v realizačním týmu, ale v celém klubu. Chci Slovácku přinést něco svého. Pokusím se dát klubu to nejlepší ze sebe," řekl Saňák pro Slovácký deník. V pozici asistentů budou působit současní trenéři Pavel Němčický a Zdeněk Botek.

Velké zhodnocení podzimní části MSFL

Podzimní část Moravskoslezské fotbalové ligy skončila. Oslovili jsme jednotlivé účastníky letošního ročníku, aby zhodnotili své podzimní vystupování a připojili také ambice pro jarní odvety. Zájem o udělení profesionální licence pro Fotbalovou národní ligu přiznala Odra Petřkovice a Frýdek Místek. O vyšší soutěž by pravděpodobně stáli také v olomoucké Sigmě, i když trenér Augustin Chromý o postupu nemluví. Většina mužstev se tak soustředí především na záchranu soutěže. "Sestupový klíč je v této sezoně hodně tvrdý," říká trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal. Svých nadějí na záchranu se nevzdávají ani v posledním Dolní Benšově. "Nic nebalíme! Před námi je ještě celé jaro," říká odhodlaně Jan Adamík, sekretář klubu.

29.11.2019 | přečíst článek

12.08.2019: Ve druhém kole Moravskoslezské fotbalové ligy překonali fotbalisté Sigmy Olomouc svůj rekord. V domácím utkání proti rezervě Slovácka zaznamenali nejvyšší výhru během svého třetiligového působení. Osmibrankový debakl zároveň znamená historický zápis i pro Slovácko, pro které je to nejvyšší porážka v soutěži.

Pavel Němčický
Pavel Němčický
hlavní trenér
průměrná návštěva
diváků (0 % kapacity)
průměrná návštěva, Na Bělince

Rekordy mužstva

Nejvíce branek za klub v MSFL: David Kratochvíla (28 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Aleš Kočí (87 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Jan Kalabiška (37 let a 130 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Filip Kubala (16 let a 25 dnů)
Nejvyšší výhra: 8-0 (1. FC Slovácko B vs FC Velké Meziříčí), 9. kolo sezony 2020/2021
Nejvyšší prohra: 8-0 (SK Sigma Olomouc B vs 1. FC Slovácko B), 2. kolo sezony 2019/2020
Nejvyšší návštěva: 347 diváků (1. FC Slovácko B 3-3 SK Hanácká Slavia Kroměříž, 25.09.2022)

Historické názvy

1. FC Slovácko1. FC Slovácko2004 - dosud
1. FC Synot1. FC Synot2000 - 2004