Zprávy z MSFL

21.04.2017: Fotbalisté Líšně, po podzimní části v tabulce MSFL beznadějně poslední, v jarních odvetách již počtvrté zvítězili a nevzdávají boj o záchranu v soutěži. Důležité 3 body si tentokrát přivezli z Vyškova, kde vyhráli 3-1. Potvrdit dobré výsledky se pokusí brněnští fotbalisté v následujících dvou kolech, kdy v domácím prostředí přivítají Viktorii Otrokovice a sestupem ohroženou Mohelnici.


17.04.2017: Záložník Luboš Kalouda končí s profesionální kariérou. V devětadvaceti letech se někdejší mládežnický reprezentant potýká s opakovanými problémy s kolenem, které mu nedovolí sportovat na nejvyšší úrovni. "Jsme v současné době víceméně domluveni na ukončeni hráčského kontraktu. Luboš má zájem o klub i nadále, a tak s nim chceme zkusit nastavit externí spolupráci v oblasti marketingu a sponzoringu," řekl pro web Slovácka ředitel Petr Pojezný. Ve 13 zápasech v MSFL za poslední tři sezony si Kalouda připsal 5 vstřelených branek.


18.03.2017: Povedený debut v MSFL prožili útočník Patrik Voleský a záložník Roman Bala v dresu rezervy Sigmy Olomouc. Na domácí půdě se podařilo oběma hráčům přispět brankami k porážce Třebíče 4-2, přičemž osmnáctiletý Voleský překonal brankáře Jindřicha Staňka hned dvakrát.


18.03.2017: Hanácká Slavia Kroměříž získala další zkušenou posilu. Těsně před začátkem jarních odvet posílil hanácký klub Tomáš Okleštěk. Třicetiletý záložník působil v Brně, Znojmě, Jablonci a naposledy v prvoligové Karviné. Celkem odehrál v první lize 83 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek. V červenci 2007 získal stříbrnou medaili na MS hráčů do 20 let, na šampionátu v Kanadě byl hráčem základní sestavy.


09.03.2017: Spartak Hulín získal druhou zimní posilu. Stal se jí dvacetiletý Roman Goldemund. Mladík na místě krajního záložníka do Hulína přestoupil z celku KMK Zubr Přerov, kde prošel mládežnickými kategoriemi a na podzim působil v soutěži dospělých.


28.02.2017: Spartak Hulín oznámil na svém webu příchod nové posily. Na kraji obrané nebo záložní řady bude hrát šestadvacetiletý Jiří Kovář, který naposledy působil v divizní Viktorii Přerov.


26.02.2017: Hanácká Slavia Kroměříž hlásí další nové tváře. Do útoku přichází někdejší ligový hráč Marián Kovář, který strávil podzim v divizním Brumově. V MSFL má odehráno již 21 utkání a 7 vstřelených branek. Dalším nováčkem je záložník Lukáš Michna. V dresu juniorky Slovácka odehrál v MSFL 52 utkání a vsítil 7 branek.


24.02.2017: HFK Olomouc získala nové posily pro jarní boje o záchranu v Moravskoslezské lize. Po Michaelu Weinlichovi (32 zápasů / 4 branky) a Filipu Vedralovi, o kterých jsme již psali, přišli do hanáckého klubu další čtyři noví hráči. Z druholigového Prostějova bude v holickém klubu hostovat útočník Petr Nekuda (25 zápasů / 13 branek) a záložníci Jan Šteigl (50 zápasů / 8 branek) a Lukáš Petržela (36 zápasů / 2 branky). Do útoku olomoucké mužstvo získalo Filipa Žáka (51 zápasů / 15 branek), jenž naposledy působil ve druholigové slovenské Nitře. Na odchodu do rezervy Karviné je naopak útočník Gianpaolo Pezzoti (54 zápasů / 5 branek).


22.02.2017: Hanácká Slavia Kroměříž představila novou posilu. Při jarních odvetách v MSFL bude hájit branku Hanáků zkušený brankář Zdeněk Kofroň, který přichází na hostování z druholigového Prostějova. Nahradí tak Martina Šustra, jenž podepsal profesionální kontrakt v Baníku Ostrava. Z klubu také odchází David Čep (48 zápasů / 2 branky). Šestatřicetiletý střední obránce bude na jaře pomáhat zachránit divizní soutěž v Holešově.


18.02.2017: HFK Olomouc představil dvě nové posily. V jarních bojích o setrvání v MSFL bude Hanákům pomáhat obránce Filip Vedral, který přichází na hostování z prvoligové Jihlavy, a záložník Michael Weinlich zapůjčený ze Sigmy Olomouc. Weinlich odehrál v MSFL již 32 utkání v dresu Mohelnice a Sigmy Olomouc a vstřelil 4 branky.


18.02.2017: FC Odra Petřkovice ulovila posilu z Baníku Ostrava. Do konce aktuálního ročníku bude v Odře působit dvacetiletý záložník Jakub Malý. Na podzim si Malý připsal 3 starty ve Fotbalové národní lize.


06.02.2017: I přes mrazivé počasí nespíme a připravili jsme pro fanoušky MSFL a statistik několik novinek. Podařilo se nám zpracovat všechny výsledky MSFL od sezony 1991/1992. V Rekordech si můžete prohlédnout kompletní historickou tabulku MSFL a bilanci jednotlivých klubů. Do profilu každého klubu jsme také přidali graf s umístěním v jednotlivých sezonách a historické názvy.


02.02.2017: Po půlročním působení ve druholigových Vítkovicích se do Hlučína vrací útočník Dominik Kraut (30 zápasů v MSFL / 17 branek). „S Dominikem jsme se domluvili na dvouapůlleté smlouvě," potvrdil informaci hlučínský kouč. Informaci přinesl Opavský deník.


22.01.2017: FC Hlučín opět přivítal v kabině staronového hráče. Po vypršení smlouvy v druholigovém Třinci přichází záložník Jaroslav Málek (14 zápasů / 4 branky). Ze slezského klubu naopak odchází útočník Radek Sasín (50 zápasů / 10 branek), který dal přednost ambiciózními diviznímu Hodonínu.


22.01.2017: Hanácká Slavia Kroměříž mohutně posiluje pro jarní boje o záchranu v Moravskoslezské fotbalové lize. Ze sousedního Spartaku Hulín trénují se Slavií obránce Tomáš Matoušek a záložník Dominik Krhut. Klub dal v přípravě také šanci záložníku Petru Kobylíkovi a třiadvacetiletému útočníkovi Mariánu Kovářovi. V klubu po podzimu naopak skončil Tomáš Netopil a David Steiner (Rakousko), brankář Martin Šustr podepsal smlouvu v Baníku Ostrava, útočník Jan Silný trénuje ve slovenské Trnavě a s klubem netrénuje ani záložník Jan Hromek.


15.01.2017: První změny ve složení mužstva oznámili v Hlučíně. O odchodu nejlepšího střelce Marka Szotkowskiho (16 zápasů / 10 branek) do druholigových Vítkovic jsme již informovali. Slezané nemohou počítat ani se záložníkem Dominikem Fišerem (23 zápasů / 0 branek), který se vrátil do Opavy a Gevorgem Badalyanem (57 zápasů / 13 branek), jenž dal přednost nižším soutěžím v Rakousku. Brankář Jiří Hlaváč (38 zápasů / 15 čistých kont) přijal pracovní nabídku od ostravského Baníku a v Hlučíně také končí. Naopak novými tvářemi jsou Petr Wojnar (29 zápasů / 5 branek) z Vítkovic a Ondřej Adamík z Dolního Benešova. Z hostování se vrátí také brankář Josef Bartoš (6 zápasů / 1 čisté konto).


15.01.2017: Přestože SK Spartak Hulín ještě nezahájil přípravu na jarní boje v MSFL, počítá první ztráty. Do přípravy se sousední Hanáckou Slavií Kroměříž nastoupí záložník Dominik Krhut (67 zápasů / 12 branek) a pravý obránce Tomáš Matoušek (40 zápasů / 11 branek).


15.01.2017: Pod vedením nového kouče Vlastimila Paličky zahájili přípravu na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy fotbalisté 1. HFK Olomouc. V kádru Hanáků došlo prozatím ke dvěma změnám. Nové angažmá si hledá záložník Jiří Bernard (50 zápasů / 3 branky) a útočník Oldřich Kostorek (42 zápasů / 16 branek) se přestěhoval za prací do Prahy.


14.01.2017: Robin Demeter, hráč Velkého Meziříčí, nastoupil do přípravy s prvoligovou Duklou Praha. Sedmadvacetiletý záložník odehrál za Velké Meziříčí celkem 44 utkání a vstřelil 14 branek.


12.01.2017: FK Blansko zahájilo zimní přípravu s pěti novými tvářemi. Útočník Jindřich Stehlík (32 zápasů / 10 branek) a obránce Ladislav Hanuš (33 zápasů / 0 branek) působili na podzim v Líšni, kde hostovali z prvoligové Zbrojovky. Ze Sokola Konice přicházejí záložníci Roman Kamený a Jan Vogl. Pátým novým hráčem je dorostenec David Prudil, který nasázel v podzimních zápasech mladšího a staršího dorostu 18 branek. Z podzimního kádru naopak odchází do Mohelnice Petr Kutal (11 zápasů / 2 branky) a do Rakouska Jan Koudelka (56 zápasů / 13 branek). Nový klub si hledá také David Múller (12 zápasů / 0 branek) a na testy na Slovensko odcestoval Jaromír Motyčka (23 zápasů / 3 branky).


11.01.2017: Horácký fotbalový klub Třebíč zahájil přípravu. Kouče Richarda Zemana, jenž odešel trénovat divizní Vrchovinu, nahradil Michal Sobota. Do Vrchoviny odešel také Pavel Chalupa (71 zápasů / 4 branky), dlouholetá defenzivní opora horáckého klubu. Dalším hráčům skončilo hostování a nastoupili do přípravy svých mateřských klubů. Jsou jimi Patrik Bogner (16 zápasů / 6 branek), Jakub Konvalina (8 zápasů / 3 čistá konta), Pavel Soukup (17 zápasů / 3 čistá konta), Jakub Rychetník (13 zápasů / 0 branek), Tomáš Duba (8 zápasů / 3 branky) a Petr Vavřík (18 zápasů / 2 branky).


09.01.2017: Juniorku Sigmy Olomouc opouštějí další dva hráči. Do přípravy s Prostějovem, který je na posledním místě druholigové tabulky, nastoupili záložník Jan Hladík (33 zápasů / 13 branek) a útočník Marek Schmidt (47 zápasů / 9 branek). V zimní přestávce se jedná již o třetího hráče Sigmy Olomouc, který bude na jaře pomáhat Prostějovu se záchranou ve druhé lize. Minulý týden totiž stejným směrem odešel také obránce Matěj Hýbl (22 zápasů / 0 branek).


08.01.2017: Útočník Marek Szotkowski, který na podzim působil v Hlučíně, bude v jarní části sezony působit v druholigových Vítkovicích. Na podzim odehrál v MSFL 16 utkání a vstřelil 10 branek.


07.01.2017: V juniorce Sigmy Olomouc se v jarní částí MSFL již neobjeví hned trojice fotbalistů. Krajní záložník Vojtěch Štěpán (1 zápas / 0 branek) odchází do Olympie Hradec Králové (ČFL), levý bek Matěj Hýbl (22 zápasů / 0 branek) stráví jaro v druholigovém Prostějově a útočníka Adama Ševčíka (43 zápasů / 21 branek) testuje druholigové Táborsko.


04.01.2017: Útočník Uničova Aleš Krč nastoupil do přípravy druholigové Sigmy Olomouc. S druholigovým klubem trénují také opory třetiligové juniorky Radek Látal a Jakub Vichta.


03.01.2017: David Puškáč, nejlepší podzimní střelec Petřkovic, nastoupil do přípravy s druholigovým SFC Opava. Třiadvacetiletý záložník v dresu nováčka odehrál na podzim 15 utkání a vstřelil 8 branek. "Davida jsme sledovali a zaujal nás. Během zimní přípravy dostane v Opavě šanci, aby si řekl o místo v kádru," řekl generální manažer SFC Alois Grussmann Moravskoslezskému deníku.


03.01.2017: Brankář Hanácké Slavie Kroměříž Martin Šustr nastoupil do přípravy druholigového Baníku Ostrava. V nejbližších dnech by měl s klubem podepsat krátkodobou smlouvu do konce sezony.


02.01.2017: Mohelnici do jarních bojů v MSFL povede jako hlavní kouč Jaroslav Rolinek, který u mužstva působil jako asistent Romana Sedláčka. Novým hrajícím asistentem bude kapitán mužstva Roman Kuba. Klub oznámil také odchod brankáře Petra Večeře, který bude chytat v rakouské nižší soutěži.


15.12.2016: FK Mohelnice řeší v zimě velké problémy. Ze zdravotních důvodů odchází nečekaně předseda klubu David Crha, funkci složil také trenér Roman Sedláček. „Už jsme byli v kontaktu s některými hráči, což samozřejmě padá. I když můžu novému vedení i v tom pomoct, když budou mít zájem. Pak jsem vyhodil Fialu, Vokouna a Pinkavu, ale jsem přesvědčený o tom, že nové vedení je bude chtít udržet. I z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že skončím. To by bylo proti mému rozhodnutí a přesvědčení," vysvětlil pro Olomoucký deník důvody svého odstoupení.


10.12.2016: Představenstvo 1. HFK Olomouc rozhodlo o předčasném ukončení smlouvy s dosavadním trenérem Jiřím Dercem. Pod jeho vedením uhráli holičtí fotbalisté v 16 utkáních 16 bodů přičemž vstřelili pouze 11 branek. Na uvolněné místo od ledna 2017 nastupuje Vlastimil Palička, který mužstvo krátkodobě převzal na konci minulé sezony a vybojoval záchranu v MSFL. Jedná se již o třetí trenérskou změnu v zimní přestávce.


08.12.2016: V zimní přestávce dochází již k druhé trenérské změně v MSFL. Filip Smékal, kouč Odry Petřkovice, rezignoval na svou funkci a rozhodl se ukončit trenérskou dráhu. "Dokázal jsem si, že mohu trénovat mužstvo až do třetí ligy, když si ho budu moci poskládat. A to nemám patřičnou licenci. Měl jsem to v hlavě od léta po stvrzení postupu do MSFL. Chtěl jsem odejít na vrcholu. Byl jsem pracovně vytížený, ubíjelo mě to tak, že jsem se na trénink ani netěšil. Navíc, když jsme v nové sezoně dělali i manažery. Hráče jsme oslovovali, jednali s nimi, nabízeli podmínky... Myslím, že po fotbalové i charakterové stránce jsme s Romanem Hulvou složili skvělý tým. Důkazem je podzim. Máme 25 bodů, a co je podstatné, získali jsme je atraktivním herním projevem," řekl Smékal v rozhovoru pro Moravskoslezský deník.


06.12.2016: Přestože Spartak Hulín není se ziskem 22 bodů a 11. místem v tabulce po podzimní části MSFL spokojen, velké změny v klubu neplánují. „Nechci sem tahat neprověřené hráče. Raději budu, když kádr zůstane stejný, klukům se budou vyhýbat zranění a budou disciplinovaní," řekl Kroměřížskému deníku trenér Jindřich Lehkoživ. Pozitiva našel pětačtyřicetiletý kouč v individuálních výkonech hráčů. Vyčníval zejména pravý obránce Tomáš Matoušek, který vstřelil na podzim 6 branek. „Je to typ hráče, který mám hodně rád. Pokaždé odevzdá maximum na hřišti. Pro tým je hodně platný. Je to univerzální fotbalista, který je nebezpečný v koncovce," hodnotil Matouška trenér Lehkoživ, který zatím nemá žádné signály, že by někdo ze současného kádru chtěl změnit působiště. Mužstvo Hulína by mělo tedy i pro jarní část sezony zůstat ve stejném složení.


03.12.2016: MFK Vyškov uhrál na podzim v MSFL 27 bodů, inkasoval spolu se Sigmou Olomouc nejméně branek a průběžně se drží na pátém místě tabulky. V klubu panuje s výkony i výsledky spokojenost. Už teď ale trenér Jan Trousil ví, že dojde v zimě k výrazným změnám. "Z hostování ve Znojmě a Prostějově se vrací Kirschner, Nehyba a Sečkář, ale tam věřím, že se s těmito kluby dohodneme na tom, že k nám dají rozehrát zase třeba někoho jiného. Víceméně počítáme také s odchody opor Kuncla a Přerovského, o něž je zájem z vyšších soutěží. My jim rozhodně bránit nebudeme," řekl vyškovský kouč pro Vyškovský deník.