FC Viktoria Otrokovice

FC Viktoria OtrokoviceNovinky

29.04.2017: Disciplinární komise FAČR pro Moravu revokuje rozhodnutí o schválení utkání 17. kola MSFL mezi Otrokovicemi a Petřkovicemi (2:2). V utkání neoprávněně nastoupil Jan Šipka, který již v tomto soutěžním ročníku hrál v předkole Poháru OFS Uherské Hradiště za TJ Slavoj Jarošov a následně přestoupil do FK Bystřice pod Hostýnem, kde působil do konce podzimní části sezony. Nastoupením do utkání Otrokovic a Petřkovic byl porušen přestupní řád, konkrétně ta část, která povoluje hráči v jednom ročníku nastoupit k soutěžnímu utkání pouze ve dvou klubech. Otrokovice byly potrestány pokutou 5000 Kč a kontumací utkání Otrokovice - Petřkovice. Disciplinární komise také zastavila činnost hráči Janu Šipkovi a vedoucímu klubu Otrokovice Františku Brachtlovi.

04.02.2016: Viktoria Otrokovice hledá náhradu za útočníka Jana Silného. Na jaře by se měl v dresu nováčka soutěže prosazovat Marek Vavruša a také Martin Neubert (9z./0g.). Druhý jmenovaný přichází na hostování z druholigové Opavy, přičemž podzimní část sezony strávil v Hanácké Slavii Kroměříž.

31.01.2016: Hanácká Slavia Kroměříž získala do pro jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy velkou posilu. Poté, co Janu Silnému nevyšly námluvy s prvoligovou Jihlavou ani druholigovým Táborskem, zamířil do Slavie. Dvacetiletý útočník bude na jaře v klubu hostovat z mateřských Jankovic. Podzimní část odehrál v dresu Viktorie Otrokovice a připsal si 12 přesných tref.

31.01.2016: Letošní nováček MSFL Viktoria Otrokovice řesí problém. Důležitý a zkušený záložník Tomáš Mazouch (15z. / 3g.), který byl v klubu na hostování z Prostějova, nebude již na jaře oblékat její dres. „Ze strany mateřského klubu Prostějova měl poměrně vysoké požadavky k našemu klubu na hostování, které jsme nemohli akceptovat," vysvětlil kouč Marek Sedlák Zlínskému deníku. Nahradit by jej mohl ve středu pole Ivan Gröpl nebo Jan Moravčík. Viktoria Otrokovice tak po odchodu dvanáctigólového střelce Jana Silného přichází před jarními boji o druhého klíčového hráče.

hlavní trenér
Marek Sedlák
hlavní trenér
nejlepší střelec
Marek Vavruša (9 gólů)
nejlepší střelec sezony
průměrná návštěva
174 diváků (17 % kapacity)
průměrná návštěva, Fotbalový stadion ve Zlínské ulici

Rekordy

Nejvíce branek za klub v MSFL: Robin Elšík (17 gólů)
Nejvíce odehraných zápasů za klub v MSFL: Adam Jasenský (55 zápasů)
Nejstarší hráč v historii: Tomáš Mazouch (33 let a 298 dnů)
Nejmladší debutant v historii: Petr Červenka (18 let a 108 dnů)
Nejvyšší výhra: 6-0 (FC Viktoria Otrokovice vs HFK Třebíč), 3. kolo sezony 2015/2016
Nejvyšší prohra: 7-0 (FC Velké Meziříčí vs FC Viktoria Otrokovice), 9. kolo sezony 2016/2017
Nejvyšší návštěva: 425 diváků (FC Viktoria Otrokovice 1-0 FC Fastav Zlín, 25.10.2015)

Historické názvy

FC Viktoria Otrokovice (1928 - dosud)